Licensed to: LESAA

LESAA District Track 2016

LESAA Track and Field Championships

Wednesday, June 14, 2016

06/14/2016 - 06/14/2016


Ev# 1 BOYS 6-99 3000m Run Ev# 2 GIRLS 6-99 3000m Run Ev# 3 BOYS 12-99 100m Dash Ev# 4 GIRLS 12-99 100m Dash
Ev# 5 BOYS 10-11 100m Dash Ev# 6 GIRLS 10-11 100m Dash Ev# 7 BOYS 6-9 100m Dash Ev# 8 GIRLS 6-9 100m Dash
Ev# 9 BOYS 12-99 400m Dash Ev# 10 GIRLS 12-99 400m Dash Ev# 11 BOYS 10-11 400m Dash Ev# 12 GIRLS 10-11 400m Dash
Ev# 13 BOYS 6-9 400m Dash Ev# 14 GIRLS 6-9 400m Dash Ev# 15 BOYS 12-99 200m Dash Ev# 16 GIRLS 12-99 200m Dash
Ev# 17 BOYS 10-11 200m Dash Ev# 18 GIRLS 10-11 200m Dash Ev# 19 BOYS 6-9 200m Dash Ev# 20 GIRLS 6-9 200m Dash
Ev# 21 BOYS 12-99 800m Run Ev# 22 GIRLS 12-99 800m Run Ev# 23 BOYS 10-11 800m Run Ev# 24 GIRLS 10-11 800m Run
Ev# 25 BOYS 6-9 800m Run Ev# 26 GIRLS 6-9 800m Run Ev# 27 BOYS 12-99 1500m Run Ev# 28 GIRLS 12-99 1500m Run
Ev# 29 BOYS 10-11 1500m Run Ev# 30 GIRLS 10-11 1500m Run Ev# 31 BOYS 6-9 1500m Run Ev# 32 GIRLS 6-9 1500m Run
Ev# 33 BOYS 12-99 4x100m Relay Ev# 34 GIRLS 12-99 4x100m Relay Ev# 35 BOYS 10-11 4x100m Relay Ev# 36 GIRLS 10-11 4x100m Relay
Ev# 37 BOYS 6-9 4x100m Relay Ev# 38 GIRLS 6-9 4x100m Relay Ev# 40 BOYS 12-99 High Jump Ev# 41 GIRLS 12-99 High Jump
Ev# 42 BOYS 10-11 High Jump Ev# 43 GIRLS 10-11 High Jump Ev# 44 BOYS 6-9 High Jump Ev# 45 GIRLS 6-9 High Jump
Ev# 46 BOYS 12-99 Long Jump Ev# 47 GIRLS 12-99 Long Jump Ev# 48 BOYS 10-11 Long Jump Ev# 49 GIRLS 10-11 Long Jump
Ev# 50 BOYS 6-9 Long Jump Ev# 51 GIRLS 6-9 Long Jump Ev# 52 BOYS 12-99 Triple Jump Ev# 53 GIRLS 12-99 Triple Jump
Ev# 54 BOYS 10-11 Triple Jump Ev# 55 GIRLS 10-11 Triple Jump Ev# 56 BOYS 6-9 Triple Jump Ev# 57 GIRLS 6-9 Triple Jump
Ev# 58 BOYS 12-99 Shot Put Ev# 59 GIRLS 12-99 Shot Put

[Top of Page] [Event List]

Event 1 BOYS 6-99 3000m Run
# LESAA:Cameron Linscott Vanier 9:59.35 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Ben Moffet 13 LAS 10:35.05
2      Carson Fraser 13 LANC 10:35.56
3      Jake Richards 13 LPS 10:44.30
4      Liam Cowan 13 LANC 10:55.02
5      Liam Minielly 13 CAL 11:03.26
6      Nathan Colburn 13 CBAY 11:21.68
7      Jude Wheeler-Dee 13 VAN 11:27.98
8      Joseph Buske 13 LAS 11:32.96
[Top of Page] [Event List]

Event 2 GIRLS 6-99 3000m Run
# LESAA:Jenny Casson Vanier 11:17.06 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Lily Chubaty 13 LPS 11:18.37
2      Haylie Kirkpatrick 13 JOYC 11:58.61
3      Ocean Fierz 11 APS 12:11.76
4      Hailey Roberston 13 LANC 12:12.23
5      Jayne Hackett 13 SINC 12:12.30
6      Reese McShane 13 LANC 12:18.01
7      Madelyn Campbell 11 APS 12:39.45
8      Mara Dowdell 13 LANC 12:40.39
[Top of Page] [Event List]

Event 3 BOYS 12-99 100m Dash
# LESAA:Cole Horsman Acadie 11.84 2014

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Zeke Glasgow 13 CAL 12.98
2      Rowon O'Brien 13 HOLS 13.04
3      Dain Bailey 13 PR 13.11
4      Durron Johnson 13 NAEC 13.47
5      Brett Hannay 13 NAEC 13.57
6      Maxim McAuley-Stone 13 WELB 13.72
7      Varun Patel 13 LANC 13.73
8      Alex Vreeken 13 LANC 13.82
[Top of Page] [Event List]

Event 4 GIRLS 12-99 100m Dash
# LESAA:Jessica Keating Lancaster 13.26 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Mackenzie Campbell 13 VAN 14.23
2      Adrianna Blackwell 13 NAEC 14.26
3      Jesselyn Hale 13 LANC 14.56
4      Ella Pratt-Vallier 13 LAS 14.76
5      Sydney Daggitt 13 True 14.76
6      Macey Lutz 13 SINC 14.78
7      Emmalyn Lavallee 13 APS 14.95
8      Rachel Cooper 13 VAN 15.07
[Top of Page] [Event List]

Event 5 BOYS 10-11 100m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 13.30 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jacob Ball 11 GLEN 14.56
2      Ian McDonnell 11 LANC 14.64
3      Jesse Burns 11 ELGN 15.01
4      Boden White 11 LANC 15.15
5      Corbin Votary 11 SOUTH 15.20
6      Zaiden Westcott 11 CAT 15.52
7      Caleb Podgers 11 SINC 15.62
8      Brian McQuay 11 OPS 15.63
[Top of Page] [Event List]

Event 6 GIRLS 10-11 100m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 13.64 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Paige Moran 11 FAIR 15.02
2      Sarah Gillan 11 BATH 15.12
3      Macy Dowdell 11 LANC 15.21
4      Harli Baker 11 SOUTH 15.23
4      Hailey Thompson 11 NEWB 15.23
6      Stella Cartmell 11 WELB 15.43
7      Chloe Charron 11 JRH 15.58
8      Jessica Lui 11 WCPS 15.62
[Top of Page] [Event List]

Event 7 BOYS 6-9 100m Dash
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 14.60 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jayden Holden 9 SELB 16.20
2      Noah Stevens 9 POLS 16.28
3      Blake Bencze 9 PR 16.61
4      Dante Law 9 RID 16.63
5      QUINCY LEAVER 9 SIMC 16.82
6      Ryan Aldridge 9 CAT 16.86
7      Owen Aylesworth 9 PR 17.03
8      Aaron John 9 LANC 17.04
[Top of Page] [Event List]

Event 8 GIRLS 6-9 100m Dash
# LESAA:Jada Packer Cataraqui Woods 15.02 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Chloe Saunders 9 LOL 16.01
2      Addison Holden 9 SELB 16.23
3      Meggison Miller 9 BATH 16.84
4      Nadia Pacheco 9 JRH 17.06
5      Danika Brown 9 APS 17.07
6      Jordyn Watson 9 CAT 17.15
7      Parker Friendship 9 HARR 17.18
8      Daniella Suarez 9 SINC 17.19
[Top of Page] [Event List]

Event 9 BOYS 12-99 400m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 56.04 2007

NAME AGE TEAM TIME
1      Zeke Glasgow 13 CAL 58.81
2      Anthony Couto 13 WELB 1:02.24
3      Mackenzie Grosvenor 13 BATH 1:03.21
4      Carter Page 13 LANC 1:03.44
5      Damian Spicer 13 NAEC 1:03.85
6      Jack Elliott 13 ACAD 1:03.86
7      Matt Fraser 13 LANC 1:04.20
8      Nicholas Adair 13 ACAD 1:04.98
[Top of Page] [Event List]

Event 10 GIRLS 12-99 400m Dash
# LESAA:Nicole Armstrong Loughborough 1:02.44 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Anna Workman 13 VAN 59.68 #
2      Adrianna Blackwell 13 NAEC 1:06.54
3      Kayla Smith 13 ACAD 1:07.61
4      Macey Scovill 13 GLEN 1:09.86
5      Brighton Matheson 13 SINC 1:10.00
6      Ella Mitchell 13 VAN 1:10.68
7      Cate Maloney 13 ACAD 1:11.21
8      Mia Larsen-King 13 LAS 1:12.24
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BOYS 10-11 400m Dash
# LESAA:Jamie Faulkner Rideau 1:04.14 2002

NAME AGE TEAM TIME
1      Chase Benford 10 SJA 1:05.37
2      Ian McDonnell 11 LANC 1:06.14
3      Kevin Fitzgerald 11 APS 1:08.74
4      Nigel Flynn 11 RID 1:08.98
5      Andrew McKenna 11 LANC 1:09.04
6      Caleb Podgers 11 SINC 1:09.73
7      Owen Kinney 11 LANC 1:09.94
8      Pierre Offredi 11 CPS 1:10.25
[Top of Page] [Event List]

Event 12 GIRLS 10-11 400m Dash
# LESAA:Anna Workman Polson Park 1:02.81 2014

NAME AGE TEAM TIME
1      Sophie Ryder 11 RID 1:08.72
2      Breanna Roy 11 TPC 1:11.37
3      Courtney Cenac 11 HOLS 1:11.41
3      Cassie Page 11 LPS 1:11.41
5      Chloe Charron 11 JRH 1:11.82
6      Claire Brackenbury 11 CPS 1:11.91
7      Delaney Beacock 11 APS 1:12.79
8      Sarah Gillan 11 BATH 1:12.84
[Top of Page] [Event List]

Event 13 BOYS 6-9 400m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 1:10.65 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Beau Reade 9 HARR 1:10.89
2      Noah McDougall 9 HARR 1:12.75
3      Patrick Keay 9 WCPS 1:14.95
4      Paddy Finn 9 WELB 1:16.47
5      Harrison Sargeant 9 LPS 1:16.53
6      Memphis Cumpson 9 CAT 1:17.44
7      Zachary Turner 9 APS 1:17.63
8      Carter Cassidy 9 WELB 1:17.72
[Top of Page] [Event List]

Event 14 GIRLS 6-9 400m Dash
# LESAA:Anna Workman Polson Park 1:12.72 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Gates McCallister 9 LANC 1:15.03
2      Alexis Vrana 8 SJA 1:16.39
3      Alana VanHooser 9 True 1:18.61
4      Sara Davis 9 JRH 1:18.88
5      Jestyne Henwood 8 SJA 1:19.80
6      Kya Betke 9 LPS 1:19.95
7      Daniella Suarez 9 SINC 1:20.59
8      Nadia Pacheco 9 JRH 1:20.64
[Top of Page] [Event List]

Event 15 BOYS 12-99 200m Dash
# LESAA:Cole Horsman Acadie 24.92 2014

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Zeke Glasgow 13 CAL 25.86
2      Alex Vreeken 13 LANC 26.64
3      Brett Hannay 13 NAEC 26.84
4      Liam Dawson 13 APS 27.15
5      Logan Young 13 FAIR 27.64
6      Ethan McDonnell 13 TPC 27.78
7      Josh Logan 13 CAT 27.82
8      Nash LeGood 13 LAS 27.91
[Top of Page] [Event List]

Event 16 GIRLS 12-99 200m Dash
# LESAA:Marissa Battle Vanier 27.38 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Mackenzie Campbell 13 VAN 28.03
2      Sydney Daggitt 13 True 29.44
3      Rachel Cooper 13 VAN 29.66
4      Annabelle Gervais 13 VAN 29.67
5      Ella Pratt-Vallier 13 LAS 30.02
6      Ali Quinton 13 LANC 30.70
7      Gilene Graham 13 LAS 31.00
[Top of Page] [Event List]

Event 17 BOYS 10-11 200m Dash
# LESAA:Dylan Thomason Tamworth 27.81 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jacob Ball 11 GLEN 28.58
2      Ian McDonnell 11 LANC 28.68
3      Chase Benford 10 SJA 28.81
4      Jesse Burns 11 ELGN 29.28
5      Zaiden Westcott 11 CAT 29.90
6      Keiran McNeely 11 HARR 30.51
7      Brian McQuay 11 OPS 30.65
8      Yahiya Haris 11 CAT 30.78
[Top of Page] [Event List]

Event 18 GIRLS 10-11 200m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 28.66 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Paige Moran 11 FAIR 30.01
2      Macy Dowdell 11 LANC 30.75
3      Stella Cartmell 11 WELB 30.89
4      Courtney Cenac 11 HOLS 31.50
5      Harli Baker 11 SOUTH 31.55
6      Jessica Lui 11 WCPS 31.62
7      Riley Petrie 11 OPS 31.86
8      Delaney Beacock 11 APS 32.87
[Top of Page] [Event List]

Event 19 BOYS 6-9 200m Dash
# LESAA:Jacob Ball Elginburg 31.20 2014

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Beau Reade 9 HARR 31.19 #
2      Noah Stevens 9 POLS 31.93
3      Jayden Holden 9 SELB 32.35
4      Ryan Aldridge 9 CAT 32.65
5      Nick Manuel 8 SJA 32.71
6      Dante Law 9 RID 33.06
7      Memphis Cumpson 9 CAT 33.12
8      Blake Bencze 9 PR 33.23
[Top of Page] [Event List]

Event 20 GIRLS 6-9 200m Dash
# LESAA:Leah Garrison Harrowsmith 32.06 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Meggison Miller 9 BATH 32.72
2      Addison Holden 9 SELB 32.78
3      Sadie Watkins-Southward 8 SJA 33.70
4      Parker Friendship 9 HARR 35.12
5      Daniella Suarez 9 SINC 35.24
6      Nadia Pacheco 9 JRH 35.31
7      Ella Bonham 9 HARR 35.39
8      Lydia Sly 9 APS 36.79
[Top of Page] [Event List]

Event 21 BOYS 12-99 800m Run
# LESAA:Josh George Henderson 2:17.95 2004

NAME AGE TEAM TIME
1      Anthony Couto 13 WELB 2:19.84
2      Carson Fraser 13 LANC 2:20.39
3      Blake Hannaford 13 JRH 2:21.28
4      Jake Richards 13 LPS 2:25.23
5      Sam Playter 13 ACAD 2:25.62
6      Liam Minielly 13 CAL 2:30.97
7      Mackenzie Grosvenor 13 BATH 2:31.50
8      Joseph Buske 13 LAS 2:34.88
[Top of Page] [Event List]

Event 22 GIRLS 12-99 800m Run
# LESAA:Brogan MacDougall Vanier 2:29.21 2014

NAME AGE TEAM TIME
1      Anna Workman 13 VAN 2:23.15 #
2      Lily Chubaty 13 LPS 2:23.77 #
3      Abby Howland 13 STORR 2:38.96
4      Morgan Burley 13 CNTR 2:43.71
5      Tatum White 13 ACAD 2:44.71
6      Ali Quinton 13 LANC 2:46.61
7      Jayne Hackett 13 SINC 2:48.92
8      Becca Francis 13 ACAD 2:52.35
[Top of Page] [Event List]

Event 23 BOYS 10-11 800m Run
# LESAA:Ian Donald Winston Churchill 2:30.46 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Reid Hopkins 11 WCPS 2:33.70
2      Eli Chubaty 11 LPS 2:37.48
3      Owen Kinney 11 LANC 2:41.79
4      Brennan Finucane 11 ELGN 2:43.63
5      Ciaran Evans 11 SINC 2:44.26
6      Jake Wood 11 BATH 2:44.28
7      Caleb North 11 WELB 2:45.16
8      Bill McIlroy 10 SJA 2:45.84
[Top of Page] [Event List]

Event 24 GIRLS 10-11 800m Run
# LESAA:Anna Workman Polson Park 2:25.47 2014

NAME AGE TEAM TIME
1      Claire Brackenbury 11 CPS 2:46.51
2      Taylor Wolsey 11 LANC 2:47.68
3      Alex Campbell 11 WCPS 2:47.99
4      Courtney Cenac 11 HOLS 2:49.94
5      Chloe Charron 11 JRH 2:50.53
6      Reese McShane 13 LANC 2:51.14
7      Dacia Fritz 10 SJA 2:53.94
8      Gabbie Faubert 11 TPC 2:54.27
[Top of Page] [Event List]

Event 25 BOYS 6-9 800m Run
# LESAA:R. Uens Newburgh 2:41.83 2000

NAME AGE TEAM TIME
1      Beau Reade 9 HARR 2:46.41
2      Patrick Keay 9 WCPS 2:48.40
3      Joshua Wilson 9 JRH 2:48.97
4      Owen Aylesworth 9 PR 2:49.57
5      Noah McDougall 9 HARR 2:51.81
6      Weston Ebrahim 8 SJA 2:52.35
7      Blake Buchanan 9 LPS 2:53.28
8      Jack Flynn 9 RID 2:56.67
[Top of Page] [Event List]

Event 26 GIRLS 6-9 800m Run
# LESAA:Anna Workman Polson Park 2:52.08 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Ana Payne 9 RID 2:54.75
2      Alana VanHooser 9 True 2:57.75
3      Kya Betke 9 LPS 2:58.73
4      Sara Davis 9 JRH 3:03.41
5      Ella Koolen 8 SJA 3:05.87
6      Vanessa Tapper 9 BAY 3:08.87
7      Taya Cooper 9 JOYC 3:08.91
8      Sedona Reade 9 HARR 3:09.67
[Top of Page] [Event List]

Event 27 BOYS 12-99 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 4:33.57 2014

NAME AGE TEAM TIME
1      Anthony Couto 13 WELB 4:47.16
2      Blake Hannaford 13 JRH 4:50.58
3      Carson Fraser 13 LANC 4:52.10
4      Ben Moffet 13 LAS 4:55.37
5      Sam Playter 13 ACAD 5:00.72
6      Jake Richards 13 LPS 5:01.19
7      Liam Minielly 13 CAL 5:07.02
8      Liam Cowan 13 LANC 5:15.08
[Top of Page] [Event List]

Event 28 GIRLS 12-99 1500m Run
# LESAA:Brogan MacDougall Vanier 4:52.34 2014

NAME AGE TEAM TIME
1      Lily Chubaty 13 LPS 5:13.67
2      Anna Workman 13 VAN 5:28.04
3      Abby Howland 13 STORR 5:36.52
4      Taylor Robertson 13 LANC 5:41.21
5      Jayne Hackett 13 SINC 5:48.29
6      Morgan Burley 13 CNTR 5:49.94
7      Claire Sedgewick 13 WELB 5:52.51
8      Marie Parent 13 WELB 5:53.31
[Top of Page] [Event List]

Event 29 BOYS 10-11 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 5:01.81 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Alexander Young 13 BAY 5:06.57
2      Reid Hopkins 11 WCPS 5:14.00
3      Eli Chubaty 11 LPS 5:21.57
4      Sam Rayner 11 RID 5:29.66
5      Owen Kinney 11 LANC 5:33.15
6      Ethan Downton 11 SINC 5:34.47
7      Connor Cowan 13 LANC 5:35.41
8      Bill McIlroy 10 SJA 5:37.07
[Top of Page] [Event List]

Event 30 GIRLS 10-11 1500m Run
# LESAA:Anna Workman Polson Park 5:08.41 2014

NAME AGE TEAM TIME
1      Sophie Ryder 11 RID 5:26.51
2      Breanna Roy 11 TPC 5:35.35
3      Alex Campbell 11 WCPS 5:37.34
4      Claire Brackenbury 11 CPS 5:44.48
5      Reese McShane 13 LANC 5:46.46
6      Jillian Dalton 11 WCPS 5:46.60
7      Madelyn Campbell 11 APS 5:48.40
8      Ocean Fierz 11 APS 5:49.60
[Top of Page] [Event List]

Event 31 BOYS 6-9 1500m Run
# LESAA:Elliot McDermott Winston Churchill 5:23.95 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Zachary Turner 9 APS 5:43.12
2      Paddy Finn 9 WELB 5:44.49
3      Joshua Wilson 9 JRH 5:44.99
4      Hayden Dawe 9 BAY 5:45.31
5      Conner McCormack 9 SJA 5:46.85
6      Blake Buchanan 9 LPS 5:49.28
7      Joe Kaufman 9 JOYC 5:50.62
8      Ethan Hanley 9 ELGN 5:51.72
[Top of Page] [Event List]

Event 32 GIRLS 6-9 1500m Run
# LESAA:Hailey Robertson Lancaster 5:48.31 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Ana Payne 9 RID 5:55.38
2      Kya Betke 9 LPS 6:01.32
3      Gates McCallister 9 LANC 6:02.14
4      Skye Melles 9 RID 6:05.40
5      Taya Cooper 9 JOYC 6:10.60
6      Carolyn McMullen 9 WCPS 6:11.66
7      Jocelyn Leeder 9 GLEN 6:13.12
8      Jestyne Henwood 8 SJA 6:15.05
[Top of Page] [Event List]

Event 33 BOYS 12-99 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 50.18 2008

NAME TEAM TIME
1      Lancaster A LANC 52.43
2      Bath A BATH 54.00
3      Acdie A ACAD 55.11
4      Amherstview A APS 55.41
5      Sinclair A SINC 56.02
6      Lasalle A LAS 56.12
7      Centreville A CNTR 56.26
8      Welborne A WELB 56.58
[Top of Page] [Event List]

Event 34 GIRLS 12-99 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 54.76 2002

NAME TEAM TIME
1      Vanier A VAN 54.18 #
2      Lancaster A LANC 57.39
3      Lasalle A LAS 58.16
4      Loughborough A LPS 58.58
5      Bath A BATH 58.98
6      Storrington A STORR 59.17
7      Cataraqui Woods A CAT 59.28
8      Acadie A ACAD 59.47
[Top of Page] [Event List]

Event 35 BOYS 10-11 4x100m Relay
# LESAA:Prince Charles Panthers Prince Charles 56.45 2001

NAME TEAM TIME
1      Lancaster A LANC 58.53
2      Southview A SOUTH 1:00.53
3      Amherstview A APS 1:00.90
4      Polson Park A POLS 1:00.98
5      Henderson A JRH 1:01.08
6      Winston A WCPS 1:01.76
7      Cat Woods A CAT 1:01.91
8      Elginburg A ELGN 1:01.95
[Top of Page] [Event List]

Event 36 GIRLS 10-11 4x100m Relay
# LESAA:Joyceville Jayhawks Joyceville 57.63 2001

NAME TEAM TIME
1      Lancaster A LANC 1:00.14
2      Winston A WCPS 1:01.78
3      Henderson A JRH 1:02.42
4      Amherstview A APS 1:02.43
5      Bath A BATH 1:02.56
6      Welborne A WELB 1:02.89
7      Elginburg A ELGN 1:04.03
8      Sir John A A SJA 1:04.05
[Top of Page] [Event List]

Event 37 BOYS 6-9 4x100m Relay
# LESAA:Lancaster Lions Lancaster 1:03.01 2001

NAME TEAM TIME
1      Harrowsmith A HARR 1:04.39
2      Lancaster A LANC 1:04.75
3      Perth Road A PR 1:05.00
4      Southview A SOUTH 1:05.72
5      Selby A SELB 1:05.73
6      Cat Woods A CAT 1:06.38
7      Rideau A RID 1:06.57
8      Welborne A WELB 1:06.83
[Top of Page] [Event List]

Event 38 GIRLS 6-9 4x100m Relay
# LESAA:Cataraqui Woods Comets Cataraqui Woods 1:05.03 2001

NAME TEAM TIME
1      Bath A BATH 1:05.44
2      Henderson A JRH 1:06.24
3      Sir John A A SJA 1:06.26
4      Amherstview A APS 1:07.22
5      Storrington A STORR 1:07.44
6      Selby A SELB 1:07.54
7      Harrowsmith A HARR 1:07.80
8      Truedell A True 1:08.87
[Top of Page] [Event List]

Event 40 BOYS 12-99 High Jump
# LESAA:Gordan Gravesande Truedell 1.74 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Jacob Corby 13 FAVE 1.63m
2      Anthony Bianchet 13 VAN 1.55m
3      Alex Patterson 13 STORR 1.45m
4      Zach Beaubien 13 SINC 1.45m
4      Ethan Lucas 13 LPS 1.45m
5      Braeden Hawley 13 GR 1.40m
6      Maxim McAuley-Stone 13 WELB 1.40m
7      Tom Sedgwick 13 VAN 1.35m
8      Tejeshwar Harikrishnan 13 WELB 1.30m
[Top of Page] [Event List]

Event 41 GIRLS 12-99 High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Glenburnie 1.52 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Megan Morrow 13 TPC 1.35m
2      Emma Brennan 13 ACAD 1.35m
3      Alexandra McChesney 13 CAL 1.30m
4      Natasha Tremblay 13 LOL 1.25m
4      Mary Bedard 13 CAT 1.25m
4      Kylie Mosgrove 13 TPC 1.25m
4      Raphaella Toussaint 13 ACAD 1.25m
5      Jorja Hickey 13 CAL 1.25m
5      Hannah Stoness 13 LPS 1.25m
[Top of Page] [Event List]

Event 42 BOYS 10-11 High Jump
# LESAA:Austin Check Lancaster 1.45 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Spencer Beaubien 11 SINC 1.35m
2      Zach Veronez 11 TPC 1.25m
3      Quinten Wiltshire 11 WCPS 1.25m
3      Reid Hopkins 11 WCPS 1.25m
4      Andrew Puxtey 11 WCPS 1.20m
5      Brennan Finucane 11 ELGN 1.20m
6      Levi Prost 11 RID 1.20m
7      David Heikkila 11 SINC 1.20m
8      Jacob Jones 11 ELGN 1.20m
[Top of Page] [Event List]

Event 43 GIRLS 10-11 High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Winston Churchill 1.40 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Hailey Twigg 11 STORR 1.35m
2      Olivya Vandewal 11 LPS 1.35m
3      Samantha Smith 11 TPC 1.30m
4      Rebecca Pearce 11 LPS 1.30m
5      Siyerra Vandewal 11 LPS 1.30m
6      Sarah Paquin 11 RID 1.20m
6      Avery Garofalo 11 JOYC 1.20m
7      Vayda Wells-McCaughan 11 RID 1.15m
7      Merissa Reynolds 11 TPC 1.15m
8      Wynter Heymans 11 JOYC 1.15m
[Top of Page] [Event List]

Event 44 BOYS 6-9 High Jump
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 1.25 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Andrei Neder 9 WCPS 1.25m #
2      Brandon Tenenhouse 9 WCPS 1.20m
3      Patrick Keay 9 WCPS 1.20m
4      Seth Cavanagh 9 STORR 1.15m
5      Nathan Heiden 9 CAT 1.10m
6      Simon Thompson 9 CAT 1.05m
6      Evan McIsaac 9 STORR 1.05m
7      Kallen Serson 9 STORR 1.05m
8      Zyaan Sawany 9 LPS 1.05m
[Top of Page] [Event List]

Event 45 GIRLS 6-9 High Jump
# LESAA:K. Yateman Rideau 1.24 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Addison Holden 9 SELB 1.25m #
2      Emi Chabot 9 LPS 1.10m
3      Lola Kenney 9 STORR 1.10m
4      Makayla Conley 9 CAT 1.10m
5      Kya Mulima 9 RID 1.00m
6      Arlie Mooney 9 FAVE 1.00m
7      Amelia Rayner 9 RID .95m
7      Isabella Uens 9 LOL .95m
7      Olivia Doreen 9 FAVE .95m
7      Marley Lambert 9 SELB .95m
8      Alice Southall 9 RID .95m
8      Ava Misevicious 9 SELB .95m
8      Josee Lamont 9 ELGN .95m
[Top of Page] [Event List]

Event 46 BOYS 12-99 Long Jump
# LESAA:Brandon McIntosh Holsgrove 5.44 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Varun Patel 13 LANC 5.09m
2      Austin Kearley 13 CNTR 4.92m
3      Carter Allen 13 CAT 4.83m
4      Rowon O'Brien 13 HOLS 4.81m
5      Alex Patterson 13 STORR 4.80m
6      Brett Hannay 13 NAEC 4.79m
7      Dain Bailey 13 PR 4.78m
8      Nathan Colburn 13 CBAY 4.76m
[Top of Page] [Event List]

Event 47 GIRLS 12-99 Long Jump
# LESAA:Jenna Black Calvin Park 4.53 2011

NAME AGE TEAM MARK
1      Jesselyn Hale 13 LANC 4.41m
2      Macey Lutz 13 SINC 4.37m
3      Jessica Brunner 13 NEWB 4.29m
4      Macey Scovill 13 GLEN 4.28m
5      Hope Murphy 13 LAS 4.27m
6      Hannah Stoness 13 LPS 4.20m
7      MacKensie Banks 13 STORR 4.14m
8      Hailey Robertson 13 LANC 4.12m
[Top of Page] [Event List]

Event 48 BOYS 10-11 Long Jump
# LESAA:Kevin Golding Fairfield 4.69 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Andy Botting 11 CNTR 4.21m
2      James Compeau 11 LANC 4.20m
3      Jacob Froats 11 LANC 4.11m
4      Brennan Finucane 11 ELGN 4.10m
5      Connor Hobin 11 WELB 4.07m
6      Keiran McNeely 11 HARR 4.05m
7      Reid Lambert 11 SELB 3.89m
8      Ethan Sutton 11 WELB 3.88m
[Top of Page] [Event List]

Event 49 GIRLS 10-11 Long Jump
# LESAA:Isabelle Froom Odessa 4.29 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Sophie Peters 11 CPS 4.02m
2      Isabella Ball-Graham 11 STORR 3.93m
3      Paige Moran 11 FAIR 3.86m
4      Lexi Sotiriadis 11 WCPS 3.74m
5      Ava Casucci 11 True 3.65m
6      OCEAN BOWMAN 11 RHTS 3.49m
7      Shelby Robertson 11 LANC 3.46m
8      Leah Russell 11 POLS 3.45m
[Top of Page] [Event List]

Event 50 BOYS 6-9 Long Jump
# LESAA:Ben Posthumus Lord Strathcona 3.83 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Dante Law 9 RID 3.71m
2      Seth Cavanagh 9 STORR 3.62m
3      Max Sotiriadis 9 WCPS 3.51m
4      Noah Borges 9 LANC 3.43m
5      Joshua Wilson 9 JRH 3.35m
6      Nick Lamarche 9 NEWB 3.31m
7      Mason Perry 9 HARR 3.30m
8      Keenan Broad 9 LANC 3.28m
[Top of Page] [Event List]

Event 51 GIRLS 6-9 Long Jump
# LESAA:Kelly deHoop Winston Churchill 3.65 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Chloe Saunders 9 LOL 3.37m
2      Megisson Miller 9 BATH 3.21m
3      Savannah Powell 9 TPC 3.14m
4      Camryn Boyd 8 SJA 3.14m
5      Parker Friendship 9 HARR 3.08m
6      Skye Melles 9 RID 3.07m
7      Hillar Azizi 9 POLS 3.05m
8      Olivia Delisle 8 SJA 3.01m
[Top of Page] [Event List]

Event 52 BOYS 12-99 Triple Jump
# LESAA:Jophiel Sarkodie Venier 11.11 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Alex Vreeken 13 LANC 11.11m #
2      Varun Patel 13 LANC 11.06m
3      Cam Morton 13 LANC 10.70m
4      Matt Ruttan 13 CNTR 10.30m
5      Louis Wilson 13 VAN 10.21m
6      Austin Kearley 13 CNTR 10.20m
7      Nicholas Adair 13 ACAD 10.14m
8      Dain Bailey 13 PR 10.02m
[Top of Page] [Event List]

Event 53 GIRLS 12-99 Triple Jump
# LESAA:Portia Worthy Lancaster 10.02 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Jesselyn Hale 13 LANC 9.98m
2      Hope Murphy 13 LAS 9.78m
3      Ella Pratt-Vallier 13 LAS 9.64m
4      Jessica Kerr 13 LANC 9.47m
5      Kaylyn Reynolds 13 LANC 9.43m
6      Carly Corkey 13 PR 9.21m
7      Reya Gill 13 LANC 9.11m
8      Mackenzie Campbell 13 VAN 9.01m
[Top of Page] [Event List]

Event 54 BOYS 10-11 Triple Jump
# LESAA:Varun Patel Lancaster 9.27 2014

NAME AGE TEAM MARK
1      Andy Botting 11 CNTR 9.63m #
2      Jacob Ball 11 GLEN 9.50m #
3      Corbin Votary 11 SOUTH 9.10m
4      Seamus Keiley 11 JRH 9.10m
5      Clancy Johnson 11 WELB 8.93m
6      Jacob Froats 11 LANC 8.87m
7      Jackson Barnes 11 JRH 8.87m
8      James Compeau 11 LANC 8.78m
[Top of Page] [Event List]

Event 55 GIRLS 10-11 Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 8.96 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Hailey Twigg 11 STORR 8.89m
2      Karissa Cumming 11 LANC 8.79m
3      Lexi Sotiriadis 11 WCPS 8.47m
4      Sadie Auchincloss 11 JRH 8.28m
5      Amelie Leger 11 JRH 8.21m
6      Sarah Paquin 11 RID 8.09m
7      Ava Casucci 11 True 8.00m
8      Stella Cartmell 11 WELB 7.81m
[Top of Page] [Event List]

Event 56 BOYS 6-9 Triple Jump
# LESAA:Jacon Ball Elginburg 8.21 2014

NAME AGE TEAM MARK
1      Jake Playter 9 JRH 7.95m
2      Andrei Neder 9 WCPS 7.76m
3      Noah McDougall 9 HARR 7.75m
4      Nick Lamarche 9 NEWB 7.67m
5      Joshua Murphy 9 JRH 7.65m
6      Cohen Patry 9 WELB 7.58m
7      Max Sotiriadis 9 WCPS 7.48m
8      Noah Borges 9 LANC 7.35m
[Top of Page] [Event List]

Event 57 GIRLS 6-9 Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 7.87 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Kaleigh Oulton 9 WELB 7.48m
2      Sadie Watkins-Southward 8 SJA 7.32m
3      Lola Kenny 9 STORR 7.01m
4      Alana VanHooser 9 True 6.95m
5      Amanda Francis 9 WELB 6.92m
6      Megan Duquette 8 SJA 6.77m
7      Lydia Sly 9 APS 6.40m
8      Kaya Richardson 9 PC 6.23m
[Top of Page] [Event List]

Event 58 BOYS 12-99 Shot Put
# LESAA:Gavin Davis-Young Loughborough 13.85 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Connor Bearisto 13 BAY 11.00m
2      Braden Cruji 13 SOUTH 10.73m
3      Dean Taylor 13 OPS 10.70m
4      Brodie Traise 13 BATH 10.00m
5      Maxim McAuley-Stone 13 WELB 9.94m
6      Jacob Lyons 13 GLEN 9.70m
7      Damian Spicer 13 NAEC 9.69m
8      Aaron Roodhart 13 LANC 9.06m
[Top of Page] [Event List]

Event 59 GIRLS 12-99 Shot Put
# LESAA:Ashley Widmont Acadie 9.34 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Ophelia Vandermolen 13 LAS 9.10m
2      Jillian Batsford 13 SINC 8.62m
3      Miah Garofalo 13 JOYC 8.48m
4      Laine Snider 13 NAEC 8.48m
5      Raphaella Toussaint 13 ACAD 8.24m
6      Kallysta Noyes 13 NEWB 8.18m
7      Teagan Cox 13 LOL 7.94m
8      Rebecca Thompson 13 FAIR 7.74m
[Top of Page] [Event List]