Licensed to: LESAA

Region 1 Complete 2016

CaraCo

Wednesday, June 9, 2016

06/09/2016 - 06/09/2016


Ev# 1 OPEN BOYS 3000m Run Ev# 2 OPEN GIRLS 3000m Run Ev# 3 MIDGET BOYS 100m Dash Ev# 4 MIDGET GIRLS 100m Dash
Ev# 5 BANTAM BOYS 100m Dash Ev# 6 BANTAM GIRLS 100m Dash Ev# 7 ATOM BOYS 100m Dash Ev# 8 ATOM GIRLS 100m Dash
Ev# 9 MIDGET BOYS 400m Dash Ev# 10 MIDGET GIRLS 400m Dash Ev# 11 BANTAM BOYS 400m Dash Ev# 12 BANTAM GIRLS 400m Dash
Ev# 13 ATOM BOYS 400m Dash Ev# 14 ATOM GIRLS 400m Dash Ev# 15 MIDGET BOYS 200m Dash Ev# 16 MIDGET GIRLS 200m Dash
Ev# 17 BANTAM BOYS 200m Dash Ev# 18 BANTAM GIRLS 200m Dash Ev# 19 ATOM BOYS 200m Dash Ev# 20 ATOM GIRLS 200m Dash
Ev# 21 MIDGET BOYS 800m Run Ev# 22 MIDGET GIRLS 800m Run Ev# 23 BANTAM BOYS 800m Run Ev# 24 BANTAM GIRLS 800m Run
Ev# 25 ATOM BOYS 800m Run Ev# 26 ATOM GIRLS 800m Run Ev# 27 MIDGET BOYS 1500m Run Ev# 28 MIDGET GIRLS 1500m Run
Ev# 29 BANTAM BOYS 1500m Run Ev# 30 BANTAM GIRLS 1500m Run Ev# 31 ATOM BOYS 1500m Run Ev# 32 ATOM GIRLS 1500m Run
Ev# 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay Ev# 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay Ev# 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay Ev# 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay
Ev# 37 ATOM BOYS 4x100m Relay Ev# 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay Ev# 40 MIDGET BOYS High Jump Ev# 41 MIDGET GIRLS High Jump
Ev# 42 BANTAM BOYS High Jump Ev# 43 BANTAM GIRLS High Jump Ev# 44 ATOM BOYS High Jump Ev# 45 ATOM GIRLS High Jump
Ev# 46 MIDGET BOYS Long Jump Ev# 47 MIDGET GIRLS Long Jump Ev# 48 BANTAM BOYS Long Jump Ev# 49 BANTAM GIRLS Long Jump
Ev# 50 ATOM BOYS Long Jump Ev# 51 ATOM GIRLS Long Jump Ev# 52 MIDGET BOYS Triple Jump Ev# 53 MIDGET GIRLS Triple Jump
Ev# 54 BANTAM BOYS Triple Jump Ev# 55 BANTAM GIRLS Triple Jump Ev# 56 ATOM BOYS Triple Jump Ev# 57 ATOM GIRLS Triple Jump
Ev# 58 MIDGET BOYS Shot Put Ev# 59 MIDGET GIRLS Shot Put

[Top of Page] [Event List]

Event 1 OPEN BOYS 3000m Run
# LESAA:Cameron Linscott Vanier 9:59.35 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Logan Fenemore TAM 12:58.50
2      Jon Santos TAM 14:43.97
3      Rory Kent BATH 15:55.11
[Top of Page] [Event List]

Event 2 OPEN GIRLS 3000m Run
# LESAA:Jenny Casson Vanier 11:17.06 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Madelyn Campbell APS 12:21.35
2      Ocean Fierz APS 12:51.93
3      Morgan Burley CNTR 13:07.50
4      Emma Granger NEWB 13:25.90
5      Lyric Barkley TPC 14:01.58
6      Lily Snider NAEC 14:16.67
7      Madison Godard NEWB 14:48.01
8      Myla Pearson NEWB 15:01.16
[Top of Page] [Event List]

Event 3 MIDGET BOYS 100m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 12.10 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Durron Johnson NAEC 12.84
2      Brett Hannay NAEC 13.06
3      Austin Kearley CNTR 13.37
4      Liam Dawson APS 13.40
5      Ethan McDonnell TPC 13.41
6      Travis Angel SELB 13.70
7      Robbie Barker CNTR 14.26
8      Spencer Senechal APS 14.68
[Top of Page] [Event List]

Event 4 MIDGET GIRLS 100m Dash
# LESAA:Jessica Keating Lancaster 13.26 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Adrianna Blackwell NAEC 13.96
2      Kelsey Melanson SELB 14.12
3      Emmalyn Lavallee APS 14.28
4      Paige Fleet BATH 14.78
5      Grace Hearns SOUTH 14.93
6      Abby Lees SELB 15.01
7      Jessica Brunner NEWB 15.21
8      Maggie Knickle SELB 15.52
[Top of Page] [Event List]

Event 5 BANTAM BOYS 100m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 13.30 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Kevin Fitzgerald APS 14.52
2      Corbin Votary SOUTH 14.74
3      Payton Clarke BATH 15.03
4      Jamieson Britton APS 15.08
5      Quinn Jackson SOUTH 15.11
6      Tyson Snyder ENTR 15.27
7      Luke Sked Rickards CNTR 15.30
8      Owen Gibson SOUTH 15.48
[Top of Page] [Event List]

Event 6 BANTAM GIRLS 100m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 13.64 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Sarah Gillan BATH 14.60
2      Hailey Thompson NEWB 14.80
3      Delaney Beacock APS 15.11
4      Harli Baker SOUTH 15.19
5      Payton Barkley TPC 15.37
6      Madeline Pitt BATH 15.46
7      Libby Webster TAM 15.63
8      Maddy Oster SOUTH 15.64
[Top of Page] [Event List]

Event 7 ATOM BOYS 100m Dash
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 14.60 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jayden Holden SELB 15.54
2      Ethan Boutilier SOUTH 16.43
3      Connor Birney SELB 16.60
4      Owen Cahoon BATH 16.65
5      Anthony Nugent SELB 16.83
6      Adam Chadwick TPC 16.89
7      Luke Paul SOUTH 16.90
8      Nick Lamarche NEWB 16.96
[Top of Page] [Event List]

Event 8 ATOM GIRLS 100m Dash
# LESAA:Jada Packer Cataraqui Woods 15.02 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Addison Holden SELB 15.60
2      Meggison Miller BATH 15.61
3      Kidda Johnson NAEC 16.00
4      Danika Brown APS 16.61
5      Lydia Sly APS 16.86
6      Marley Lambert SELB 17.23
[Top of Page] [Event List]

Event 9 MIDGET BOYS 400m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 56.04 2007

NAME AGE TEAM TIME
1      Mackenzie Grosvenor BATH 1:06.99
2      Damian Spicer NAEC 1:07.76
3      Zack Doyle BATH 1:10.16
4      Cole Beebe SOUTH 1:10.22
5      Bryan Christie ENTR 1:11.86
6      Ashton Atkinson BATH 1:12.68
7      Malcolm Isbester TPC 1:12.75
8      Ben Caza NEWB 1:14.06
[Top of Page] [Event List]

Event 10 MIDGET GIRLS 400m Dash
# LESAA:Nicole Armstrong Loughborough 1:02.44 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Adrianna Blackwell NAEC 1:11.20
2      Hanna Gregory TPC 1:14.25
3      Grace Hearns SOUTH 1:16.11
4      Ella Pringle SOUTH 1:18.38
5      Avery Cuddy NAEC 1:19.05
6      Laura Hagerman BATH 1:19.28
7      Cassie Hill TAM 1:20.49
8      Sierra Baldacchin NAEC 1:21.41
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BANTAM BOYS 400m Dash
# LESAA:Jamie Faulkner Rideau 1:04.14 2002

NAME AGE TEAM TIME
1      Kevin Fitzgerald APS 1:10.54
2      Angus Skinner APS 1:14.43
3      Jake Wood BATH 1:14.56
4      Jamieson Britton APS 1:16.49
5      Tyler Hill SOUTH 1:17.52
6      Hayden Riley NAEC 1:17.53
7      Austin Catena SOUTH 1:18.02
8      Owen Googe TPC 1:18.30
[Top of Page] [Event List]

Event 12 BANTAM GIRLS 400m Dash
# LESAA:Chelsea Musgrove Loughborough 1:07.06 2006

NAME AGE TEAM TIME
1      Breanna Roy TPC 1:14.83
2      Delaney Beacock APS 1:15.69
3      Teia Mitchell NEWB 1:15.76
4      Ashley Raymond APS 1:16.78
5      Sarah Gillan BATH 1:17.14
6      Julia Main SOUTH 1:17.69
7      Emily Tyo APS 1:19.37
8      Kierstyn Hogan TPC 1:20.84
[Top of Page] [Event List]

Event 13 ATOM BOYS 400m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 1:10.65 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Ethan Boutilier SOUTH 1:19.69
2      Blake Wood BATH 1:20.60
3      Zachary Turner APS 1:20.73
4      Zered Haller SOUTH 1:20.80
5      Joe Yeomans TPC 1:24.26
6      Ian Isbester TPC 1:25.93
7      Yasser Abdul-Hasan APS 1:28.80
8      Angus Baker APS 1:28.91
[Top of Page] [Event List]

Event 14 ATOM GIRLS 400m Dash
# LESAA:Anna Workman Polson Park 1:12.72 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Hailey Tyler CNTR 1:26.51
2      Macey McGrath APS 1:28.19
3      Alairis Robbins-Wood APS 1:28.25
4      Ava Hellard APS 1:29.62
5      Lily Presky BATH 1:29.91
6      Emily Liscumb APS 1:30.92
7      Alexus Wagner NAEC 1:31.87
8      Elizabeth Burnett TPC 1:33.23
[Top of Page] [Event List]

Event 15 MIDGET BOYS 200m Dash
# LESAA:Allan Down Calvin Park 25.28 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Brett Hannay NAEC 26.96
2      Liam Dawson APS 27.68
3      Ethan McDonnell TPC 28.47
4      Brodie Traise BATH 29.01
5      Mason Parker SOUTH 30.28
6      Dawson McIsaac NAEC 31.08
7      John tenCate SELB 31.86
8      James Bailey SOUTH 32.14
[Top of Page] [Event List]

Event 16 MIDGET GIRLS 200m Dash
# LESAA:Marissa Battle Vanier 27.38 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Abby Lees SELB 31.19
2      Isabella Genevason SELB 32.10
3      Maggie Knickle SELB 32.46
4      Emily Lyman ENTR 32.95
5      Anna Baker NEWB 33.00
6      Hanna Gregory TPC 33.52
7      Avery Cuddy NAEC 34.34
8      Victoria Tulloch SOUTH 34.73
[Top of Page] [Event List]

Event 17 BANTAM BOYS 200m Dash
# LESAA:Dylan Thomason Tamworth 27.81 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Kevin Fitzgerald APS 30.32
2      Tyson Snyder ENTR 31.07
3      Jamieson Britton APS 31.23
4      Quinn Jackson SOUTH 31.56
5      Payton Clarke BATH 31.83
6      Daniel Rines ENTR 32.88
7      Reid Lambert SELB 33.03
8      Cal Uens SELB 42.02
[Top of Page] [Event List]

Event 18 BANTAM GIRLS 200m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 28.66 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Payton Barkley TPC 31.81
2      Delaney Beacock APS 32.04
3      Harli Baker SOUTH 33.16
4      Isidora Ferguson APS 33.44
5      Leigha Blackwell NAEC 33.79
6      Emily Tyo APS 34.06
7      Amber Verbruggen NAEC 34.40
8      Lila Pringle SOUTH 34.79
[Top of Page] [Event List]

Event 19 ATOM BOYS 200m Dash
# LESAA:Spencer Lanthier Henderson 31.58 2003

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jayden Holden SELB 32.34
2      Ethan Boutilier SOUTH 34.49
3      Anthony Nugent SELB 35.13
4      Connor Birney SELB 35.17
5      Jacob Brown CNTR 35.61
6      Jordan Huddleston APS 35.88
7      Tie Wood BATH 36.30
8      Kayden Thompson SOUTH 39.25
[Top of Page] [Event List]

Event 20 ATOM GIRLS 200m Dash
# LESAA:Leah Garrison Harrowsmith 32.06 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Meggison Miller BATH 32.37
2      Addison Holden SELB 32.92
3      Kidda Johnson NAEC 33.96
4      Rilynn Williams APS 35.30
5      Lydia Sly APS 37.02
6      Abby Birdsell CNTR 37.05
7      Marley Lambert SELB 37.33
8      Eryn Atkinson BATH 40.91
[Top of Page] [Event List]

Event 21 MIDGET BOYS 800m Run
# LESAA:Josh George Henderson 2:17.95 2004

NAME AGE TEAM TIME
1      Mackenzie Grosvenor BATH 2:40.41
2      Malcolm Isbester TPC 2:46.54
3      Cole Beebe SOUTH 2:48.76
4      Ben Caza NEWB 2:54.18
5      Ryan Baker SOUTH 3:01.14
6      John Hearns SOUTH 3:03.02
7      Justin Walker BATH 3:06.84
8      Tom Frederiks CNTR 3:08.27
[Top of Page] [Event List]

Event 22 MIDGET GIRLS 800m Run
# LESAA:Alison Devlin Loughbotough 2:31.18 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Morgan Burley CNTR 2:51.73
2      Hanna Gregory TPC 2:59.42
3      Sarah Gaudet BATH 3:10.50
4      Avery Cuddy NAEC 3:10.63
5      Victoria Tulloch SOUTH 3:11.21
6      Amanda Purchase TAM 3:21.45
7      Ella Dafoe NEWB 3:23.25
8      Madison Godard NEWB 3:25.31
[Top of Page] [Event List]

Event 23 BANTAM BOYS 800m Run
# LESAA:Ian Donald Winston Churchill 2:30.46 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Jake Wood BATH 2:51.00
2      Angus Skinner APS 2:51.38
3      Austin Catena SOUTH 2:52.52
4      Logan Fenemore TAM 2:58.59
5      Isaac Isbester TPC 3:00.05
6      Jericho Mordasiewicz APS 3:06.26
7      Riley Leduc BATH 3:08.62
8      Conner Smith SOUTH 3:08.65
[Top of Page] [Event List]

Event 24 BANTAM GIRLS 800m Run
# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 2:38.73 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Madelyn Campbell APS 2:55.40
2      Gabbie Faubert TPC 3:00.72
3      Ocean Fierz APS 3:02.52
4      Alysha Tigchelaar CNTR 3:04.35
5      Ashley Raymond APS 3:06.17
6      Julia Main SOUTH 3:11.92
7      Leah Bennett BATH 3:14.98
8      Kierstyn Hogan TPC 3:15.70
[Top of Page] [Event List]

Event 25 ATOM BOYS 800m Run
# LESAA:R. Uens Newburgh 2:41.83 2000

NAME AGE TEAM TIME
1      Zered Haller SOUTH 3:03.06
2      Tie Wood BATH 3:04.49
3      Blake Wood BATH 3:11.22
4      Yiorgo Rowe APS 3:16.75
5      Kayden Thompson SOUTH 3:16.89
6      Ian Isbester TPC 3:17.16
7      Kaeden Casselman SOUTH 3:26.13
8      Karter Vermilyea BATH 3:27.27
[Top of Page] [Event List]

Event 26 ATOM GIRLS 800m Run
# LESAA:Anna Workman Polson Park 2:52.08 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Lydia Lesage-Cooper APS 3:20.84
2      Payton Brown CNTR 3:24.09
3      Charlotte Davis APS 3:28.47
4      Cameron Milotte SOUTH 3:28.92
5      Natalie Fretts BATH 3:31.75
6      Avalea King TPC 3:33.41
7      Hannah McNichols CNTR 3:34.54
8      Jade McCutcheon SOUTH 3:36.47
[Top of Page] [Event List]

Event 27 MIDGET BOYS 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 4:41.07 2013

NAME AGE TEAM TIME
1      Mackenzie Grosvenor BATH 5:34.91
2      Malcolm Isbester TPC 5:38.89
3      Kayden Snider NAEC 5:47.57
4      Bryan Christie ENTR 6:13.00
5      Sam Kennedy BATH 6:27.16
6      Jace Fredenburgh CNTR 6:55.36
7      Tristan Kennedy-Brinklow BATH 7:03.53
8      Justiss Holden TAM 7:26.66
[Top of Page] [Event List]

Event 28 MIDGET GIRLS 1500m Run
# LESAA:Nicole Armstrong Loughbotough 5:13.20 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Morgan Burley CNTR 6:21.27
2      Emma Granger NEWB 6:32.35
3      Lily Collard TPC 7:02.00
4      Sophia Butler TPC 7:54.71
     Amanda Purchase TAM NT
     Isabella Isbester TPC NT
     Sarah Gaudet BATH NT
[Top of Page] [Event List]

Event 29 BANTAM BOYS 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 5:01.81 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Tyson Snyder ENTR 5:50.80
2      Angus Skinner APS 5:50.81
3      Isaac Isbester TPC 5:56.33
4      Owen Googe TPC 5:56.94
5      Logan Fenemore TAM 6:12.07
6      Jericho Mordasiewicz APS 6:14.93
7      Dominic Conner APS 6:18.43
8      Brandon Barker CNTR 6:21.57
[Top of Page] [Event List]

Event 30 BANTAM GIRLS 1500m Run
# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 5:30.68 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Breanna Roy TPC 5:54.05
2      Madelyn Campbell APS 6:04.88
3      Ocean Fierz APS 6:05.02
4      Leigha Blackwell NAEC 6:06.27
5      Ashley Raymond APS 6:21.43
6      Gabbie Faubert TPC 6:25.38
7      Teia Mitchell NEWB 6:37.09
8      Leah Bennett BATH 6:39.67
[Top of Page] [Event List]

Event 31 ATOM BOYS 1500m Run
# LESAA:Elliot McDermott Winston Churchill 5:23.95 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Zachary Turner APS 6:08.13
2      Zered Haller SOUTH 6:25.35
3      Ian Isbester TPC 6:32.44
4      Yiorgo Rowe APS 6:57.18
5      Carson Nugent CNTR 7:05.24
6      Asmir Hussein APS 7:12.63
7      Jack Murphy TAM 7:13.98
8      Luke DeGroote APS 7:15.66
[Top of Page] [Event List]

Event 32 ATOM GIRLS 1500m Run
# LESAA:Hailey Robertson Lancaster 5:48.31 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Emily Liscumb APS 6:58.34
2      Lydia Lesage-Cooper APS 7:03.14
3      Payton Brown CNTR 7:07.79
4      Natalie Fretts BATH 7:23.08
5      Charlotte Davis APS 7:33.02
6      Elly King ENTR 7:36.13
7      Hannah McNichols CNTR 7:37.38
8      Bellica Conner APS 7:38.97
[Top of Page] [Event List]

Event 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 50.18 2008

NAME TEAM TIME
1      Bath A BATH 55.54
2      Centreville A CNTR 56.03
3      Amherstview A APS 56.99
4      Southview A SOUTH 57.97
5      TPCS A TPC 1:00.34
6      Selby A SELB 1:01.33
7      Newburgh A NEWB 1:01.51
8      Tamworth A TAM 1:07.28
[Top of Page] [Event List]

Event 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 54.76 2002

NAME TEAM TIME
1      Bath A BATH 1:00.16
2      Selby A SELB 1:01.84
3      NAEC A NAEC 1:02.91
4      TPCS A TPC 1:03.39
5      Newburgh A NEWB 1:03.71
6      Southview A SOUTH 1:06.12
7      Centreville A CNTR 1:07.49
8      Enterprise A ENTR 1:11.04
[Top of Page] [Event List]

Event 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Prince Charles Panthers Prince Charles 56.45 2001

NAME TEAM TIME
1      Amherstview A APS 1:01.94
2      Southview A SOUTH 1:02.71
3      Centreville A CNTR 1:03.72
4      Selby A SELB 1:03.94
5      Enterprise A ENTR 1:04.81
6      Bath A BATH 1:05.00
7      Tamworth A TAM 1:05.40
8      TPCS A TPC 1:09.03
[Top of Page] [Event List]

Event 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Joyceville Jayhawks Joyceville 57.63 2001

NAME TEAM TIME
1      Amherstview A APS 1:03.75
2      Bath A BATH 1:03.80
3      Newburgh A NEWB 1:04.27
4      Southview A SOUTH 1:05.55
5      Selby A SELB 1:06.16
6      TPCS A TPC 1:07.13
7      Tamworth A TAM 1:08.78
8      Enterprise A ENTR 1:09.98
[Top of Page] [Event List]

Event 37 ATOM BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Lancaster Lions Lancaster 1:03.01 2001

NAME TEAM TIME
1      Selby A SELB 1:07.66
2      Southview A SOUTH 1:08.70
3      Bath A BATH 1:08.83
4      Newburgh A NEWB 1:08.95
5      Amherstview A APS 1:10.23
6      TPCS A TPC 1:12.88
7      Centreville A CNTR 1:17.13
8      Tamworth A TAM 1:19.74
[Top of Page] [Event List]

Event 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Cataraqui Woods Comets Cataraqui Woods 1:05.03 2001

NAME TEAM TIME
1      Selby A SELB 1:09.65
2      Amherstview A APS 1:10.07
3      Bath A BATH 1:10.40
4      Centreville A CNTR 1:12.45
5      Southview A SOUTH 1:16.33
6      TPCS A TPC 1:17.72
7      Newburgh A NEWB 1:20.05
[Top of Page] [Event List]

Event 40 MIDGET BOYS High Jump
# LESAA:Gordan Gravesande Truedell 1.74 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Nick Berry TPC 1.30m
     Luke Pollard TPC NM
     Aaron Fowler TPC NM
[Top of Page] [Event List]

Event 41 MIDGET GIRLS High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Glenburnie 1.52 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Kylie Mosgrove TPC 1.30m
2      Jessie Cumming NAEC 1.25m
3      Megan Morrow TPC 1.25m
4      Brooklyn Whitelock NAEC 1.25m
     Emma Wannamaker SELB NM
     Paige Kierstead SELB NM
[Top of Page] [Event List]

Event 42 BANTAM BOYS High Jump
# LESAA:Austin Check Lancaster 1.45 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Zach Veronez TPC 1.25m
2      Cole Campbell SELB 1.25m
3      Logan Harrington SELB 1.20m
4      James tenCate SELB 1.15m
     Kaden Sherwood TPC NM
[Top of Page] [Event List]

Event 43 BANTAM GIRLS High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Winston Churchill 1.40 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Samantha Smith TPC 1.25m
2      Merissa Reynolds TPC 1.20m
[Top of Page] [Event List]

Event 44 ATOM BOYS High Jump
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 1.25 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Jayden Holden SELB 1.05m
2      Dylan Kemp SELB 1.05m
     Luke Jarmin SELB NM
     Tristan Njissen SELB NM
[Top of Page] [Event List]

Event 45 ATOM GIRLS High Jump
# LESAA:K. Yateman Rideau 1.24 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Addison Holden SELB 1.20m
2      Marley Lambert SELB 1.00m
3      Ella Simpson SELB .95m
4      Ava Misevicious SELB .95m
[Top of Page] [Event List]

Event 46 MIDGET BOYS Long Jump
# LESAA:Brandon McIntosh Holsgrove 5.44 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Austin Kearley CNTR 4.90m
2      Brett Hannay NAEC 4.78m
3      Matt Ruttan CNTR 4.74m
4      Robbie Barker CNTR 4.66m
5      Travis Angel SELB 4.35m
6      Thomas Huyck BATH 4.32m
7      Zack Doyle BATH 4.20m
8      Ethan McDonnell TPC 4.20m
[Top of Page] [Event List]

Event 47 MIDGET GIRLS Long Jump
# LESAA:Jenna Black Calvin Park 4.53 2011

NAME AGE TEAM MARK
1      Adrianna Blackwell NAEC 4.38m
2      Jessica Brunner NEWB 4.18m
3      Maggie Knickle SELB 3.97m
4      Kelsey Vermilyea BATH 3.96m
5      Mackenzie Myers NEWB 3.90m
6      Olivia Snider NEWB 3.90m
7      Jessie Cumming NAEC 3.89m
8      Rebecca Norman-Hill TPC 3.88m
[Top of Page] [Event List]

Event 48 BANTAM BOYS Long Jump
# LESAA:Kevin Golding Fairfield 4.69 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Andy Botting CNTR 4.37m
2      Reid Lambert SELB 3.97m
3      Luke Sked Rickards CNTR 3.78m
4      Zach Veronez TPC 3.77m
5      Cal Uens SELB 3.68m
6      Sebastian Valin BATH 3.65m
7      Hayden Riley NAEC 3.53m
8      Brandon Barker CNTR 3.46m
[Top of Page] [Event List]

Event 49 BANTAM GIRLS Long Jump
# LESAA:Isabelle Froom Odessa 4.29 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Isidora Ferguson APS 3.33m
2      Brinley Brule APS 3.23m
3      Libby Webster TAM 3.21m
4      Branwyn Lupton TPC 3.16m
5      Leigha Blackwell NAEC 3.08m
6      Sydney Pallistar CNTR 3.05m
7      Leah Bennett BATH 2.98m
8      Hailey Thompson NEWB 2.90m
[Top of Page] [Event List]

Event 50 ATOM BOYS Long Jump
# LESAA:Ben Posthumus Lord Strathcona 3.83 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Adam Chadwich TPC 3.26m
2      Nick Lamarche NEWB 3.19m
3      Lucas Wales TPC 3.06m
4      Mason Goodfellow NEWB 3.03m
5      Walker Fobert NAEC 2.94m
6      Jordan Huddleston APS 2.90m
7      Tie Wood BATH 2.86m
8      Owen Cahoon BATH 2.84m
[Top of Page] [Event List]

Event 51 ATOM GIRLS Long Jump
# LESAA:Kelly deHoop Winston Churchill 3.65 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Megisson Miller BATH 3.40m
2      Elly King ENTR 2.93m
3      Savannah Powell TPC 2.85m
4      Keyra Herrington SOUTH 2.80m
5      Morgan Rines ENTR 2.72m
6      Abby Birdsell CNTR 2.72m
7      Rilynn Williams APS 2.67m
8      Molly Dafoe NEWB 2.65m
8      Eryn Atkinson BATH 2.65m
[Top of Page] [Event List]

Event 52 MIDGET BOYS Triple Jump
# LESAA:Jophiel Sarkodie Venier 11.11 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Austin Kearley CNTR 10.39m
2      Damian Spicer NAEC 9.96m
3      Matt Ruttan CNTR 9.74m
4      Keegan Frost SOUTH 9.66m
5      Thomas Huyck BATH 9.43m
6      Spencer Senechal APS 9.40m
7      Caleb Albertson SOUTH 8.92m
8      James Bailey SOUTH 8.81m
[Top of Page] [Event List]

Event 53 MIDGET GIRLS Triple Jump
# LESAA:Portia Worthy Lancaster 10.02 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Emmalyn Lavallee APS 8.48m
2      Grace Hearns SOUTH 8.35m
3      Jessie Cumming NAEC 8.19m
4      Mackenzie Myers NEWB 8.16m
5      Jessica Brunner NEWB 8.14m
6      Kylie Mosgrove TPC 7.91m
7      Maddy Cronkwright SOUTH 7.61m
8      Megan Morrow TPC 7.59m
[Top of Page] [Event List]

Event 54 BANTAM BOYS Triple Jump
# LESAA:Spencer Riley Fairfield 9.26 2012

NAME AGE TEAM MARK
1      Andy Botting CNTR 9.50m #
2      Corbin Votary SOUTH 8.60m
3      Jagger Brown APS 7.96m
4      Carter McKee SOUTH 7.83m
5      Brandon Barker CNTR 7.76m
6      Cal Uens SELB 7.74m
7      Lance Brown APS 7.59m
8      Spencer Oxbro APS 7.36m
[Top of Page] [Event List]

Event 55 BANTAM GIRLS Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 8.96 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Teia Mitchell NEWB 7.36m
2      Hailey Thompson NEWB 7.22m
3      Payton Hutcheson SOUTH 7.05m
4      Macy Bentley APS 7.01m
5      Olivia Milton APS 6.65m
6      Brinley Brule APS 6.62m
7      Madeline Pitt BATH 6.55m
8      Lauren McFarlane APS 6.54m
[Top of Page] [Event List]

Event 56 ATOM BOYS Triple Jump
# LESAA:Zack Fedora Lord Strathcona 7.84 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Matt Smith TPC 7.10m
2      Nick Lamarche NEWB 7.07m
3      Jacob Brown CNTR 6.82m
4      Luke Paul SOUTH 6.40m
5      Jack Murphy TAM 6.30m
6      Austin Shaver APS 6.04m
7      Dylan Kemp SELB 5.98m
8      Nicolas Burley [2] CNTR 5.91m
[Top of Page] [Event List]

Event 57 ATOM GIRLS Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 7.87 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Lydia Sly APS 6.26m
2      Morgan Rines ENTR 6.20m
3      Kidda Johnson NAEC 6.18m
4      Marnie Evans APS 5.94m
5      Molly Dafoe NEWB 5.80m
6      Danika Brown APS 5.75m
7      Madison Parks BATH 5.67m
8      Kristen Sutton NEWB 5.31m
[Top of Page] [Event List]

Event 58 MIDGET BOYS Shot Put
# LESAA:Gavin Davis-Young Loughborough 13.85 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Braden Cruji SOUTH 10.59m
2      Brodie Traise BATH 9.86m
3      Damian Spicer NAEC 9.73m
4      Spencer Senechal APS 8.71m
5      Edison McGarvey NAEC 8.64m
6      Alex Veronez TPC 8.47m
7      Travis Angel SELB 8.47m
8      Ashton Atkinson BATH 7.39m
[Top of Page] [Event List]

Event 59 MIDGET GIRLS Shot Put
# LESAA:Ashley Widmont Acadie 9.34 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Kallysta Noyes NEWB 8.47m
2      Laine Snider NAEC 8.26m
3      Madison Martin SOUTH 7.86m
4      Kylie Mosgrove TPC 7.47m
5      Mariah Keeling TPC 7.46m
6      Shannon Lloyd TPC 7.45m
7      Jaclyn Korba-Babcock TPC 7.25m
8      Journey Henhawke SOUTH 6.94m
[Top of Page] [Event List]