Licensed to: LESAA

Region 2 Complete Final 2016

CaraCo Field

Monday, June 10, 2016

06/10/2016 - 06/10/2016


Ev# 1 BOYS 6-99 3000m Run Ev# 2 GIRLS 6-99 3000m Run Ev# 3 BOYS 12-99 100m Dash Ev# 4 GIRLS 12-99 100m Dash
Ev# 5 BOYS 10-11 100m Dash Ev# 6 GIRLS 10-11 100m Dash Ev# 7 BOYS 6-9 100m Dash Ev# 8 GIRLS 6-9 100m Dash
Ev# 9 BOYS 12-99 400m Dash Ev# 10 GIRLS 12-99 400m Dash Ev# 11 BOYS 10-11 400m Dash Ev# 12 GIRLS 10-11 400m Dash
Ev# 13 BOYS 6-9 400m Dash Ev# 14 GIRLS 6-9 400m Dash Ev# 15 BOYS 12-99 200m Dash Ev# 16 GIRLS 12-99 200m Dash
Ev# 17 BOYS 10-11 200m Dash Ev# 18 GIRLS 10-11 200m Dash Ev# 19 BOYS 6-9 200m Dash Ev# 20 GIRLS 6-9 200m Dash
Ev# 21 BOYS 12-99 800m Run Ev# 22 GIRLS 12-99 800m Run Ev# 23 BOYS 10-11 800m Run Ev# 24 GIRLS 10-11 800m Run
Ev# 25 BOYS 6-9 800m Run Ev# 26 GIRLS 6-9 800m Run Ev# 27 BOYS 12-99 1500m Run Ev# 28 GIRLS 12-99 1500m Run
Ev# 29 BOYS 10-11 1500m Run Ev# 30 GIRLS 10-11 1500m Run Ev# 31 BOYS 6-9 1500m Run Ev# 32 GIRLS 6-9 1500m Run
Ev# 33 BOYS 12-99 4x100m Relay Ev# 34 GIRLS 12-99 4x100m Relay Ev# 35 BOYS 10-11 4x100m Relay Ev# 36 GIRLS 10-11 4x100m Relay
Ev# 37 BOYS 6-9 4x100m Relay Ev# 38 GIRLS 6-9 4x100m Relay Ev# 41 GIRLS 12-99 High Jump Ev# 43 GIRLS 10-11 High Jump
Ev# 44 BOYS 6-9 High Jump Ev# 45 GIRLS 6-9 High Jump Ev# 46 BOYS 12-99 Long Jump Ev# 47 GIRLS 12-99 Long Jump
Ev# 48 BOYS 10-11 Long Jump Ev# 49 GIRLS 10-11 Long Jump Ev# 50 BOYS 6-9 Long Jump Ev# 51 GIRLS 6-9 Long Jump
Ev# 52 BOYS 12-99 Triple Jump Ev# 53 GIRLS 12-99 Triple Jump Ev# 54 BOYS 10-11 Triple Jump Ev# 55 GIRLS 10-11 Triple Jump
Ev# 56 BOYS 6-9 Triple Jump Ev# 57 GIRLS 6-9 Triple Jump Ev# 58 BOYS 12-99 Shot Put Ev# 59 GIRLS 12-99 Shot Put

[Top of Page] [Event List]

Event 1 BOYS 6-99 3000m Run

NAME AGE TEAM TIME
1      Carson Fraser LANC 1:04.96
2      Liam Cowan LANC 11:07.34
3      Nathan Colburn CBAY 11:10.58
4      Andrew Taylor BAY 11:29.87
5      Lewis Crighton ACAD 11:32.13
6      Alex Pym-Robichaud ACAD 11:36.33
7      Connor Cowan LANC 11:44.09
8      Che Breadner LANC 11:48.30
[Top of Page] [Event List]

Event 2 GIRLS 6-99 3000m Run
# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 11:21.58 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Hailey Roberston LANC 12:21.08
2      Reese McShane LANC 12:36.66
3      Mara Dowdell LANC 13:01.02
4      Ella McShane LANC 13:04.58
5      Carly McEachern ACAD 13:15.07
6      Selena Pacheco ACAD 13:20.52
7      Sakura Miller ACAD 13:45.83
[Top of Page] [Event List]

Event 3 BOYS 12-99 100m Dash

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Rowon O'Brien HOLS 12.05
2      Alex Vreeken LANC 12.37
3      Varun Patel LANC 12.71
4      Genhi O'Brien HOLS 12.80
5      Logan Young FAIR 12.92
6      Jack Elliott ACAD 13.21
7      Haidon Genge OPS 13.25
8      Nick Babcock LANC 13.26
[Top of Page] [Event List]

Event 4 GIRLS 12-99 100m Dash
# REGION 2 GIRLS:C./Nicole Newell-Bell/Zohorosk Cataraqui Woods/Lanc 1

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jesselyn Hale LANC 13.95
2      Taryn Schnerch HOLS 14.03
3      Sydney Daggitt True 14.12
4      Cate Maloney ACAD 14.26
5      Megan Agyei CAT 14.27
6      Tatum White ACAD 14.55
7      Ali Quinton LANC 14.72
8      Emily McCoy BAY 14.76
[Top of Page] [Event List]

Event 5 BOYS 10-11 100m Dash

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Ian McDonnell LANC 14.14
2      Zaiden Westcott CAT 14.34
3      Brian McQuay OPS 14.65
4      Yahiya Haris CAT 14.69
5      Boden White LANC 14.75
6      Ryan Ray OPS 14.93
7      Luke Boriotis LANC 15.02
8      Emmet Wowk True 15.32
[Top of Page] [Event List]

Event 6 GIRLS 10-11 100m Dash
# REGION 2 GIRLS:Jessica Keating Lancaster 13.89 2002

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Paige Moran FAIR 14.37
2      Macy Dowdell LANC 14.57
3      Caitlin Kelly LANC 14.79
4      Karissa Cumming LANC 15.15
5      Ava Casucci True 15.23
6      Riley Petrie OPS 15.28
7      Haley Corbett True 15.76
8      Halo Meere BAY 16.33
[Top of Page] [Event List]

Event 7 BOYS 6-9 100m Dash

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Ryan Aldridge CAT 15.29
2      Aaron John LANC 15.33
3      Noah Borges LANC 15.82
4      Aaron Storms OPS 15.83
5      Samando Scott FAIR 16.10
6      Memphis Cumpson CAT 16.21
7      Zac Vandermeer LANC 16.38
8      Jonathan Peirson CAT 17.05
[Top of Page] [Event List]

Event 8 GIRLS 6-9 100m Dash
# REGION 2 GIRLS:Jada Packer Cararaqui Woods 15.62 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jordyn Watson CAT 16.31
2      Abby Decker CBAY 16.97
3      Natalie Charles BAY 17.12
4      Mina Delgado True 17.13
5      Alexis Depencier-Cook BAY 17.20
6      Madeline Curtis LANC 17.54
7      Gracie Locke True 17.64
8      Olivia Smith BAY 17.71
[Top of Page] [Event List]

Event 9 BOYS 12-99 400m Dash

NAME AGE TEAM TIME
1      Jake Chapman CAT 1:04.04
2      Matt Fraser LANC 1:05.08
3      Carter Page LANC 1:05.30
4      Nicholas Adair ACAD 1:05.55
5      Jack Elliott ACAD 1:06.25
6      Xavier Major ACAD 1:07.36
7      Andrew Taylor BAY 1:07.72
8      Genhi O'Brien HOLS 1:08.17
[Top of Page] [Event List]

Event 10 GIRLS 12-99 400m Dash
# REGION 2 GIRLS:Alysha Burriss Westdale 1:03.30 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Kayla Smith ACAD 1:09.38
2      Cate Maloney ACAD 1:10.91
3      Grace McKenna LANC 1:13.62
4      Hailey Moore OPS 1:14.93
5      Emily McCoy BAY 1:16.46
6      Sydney Wilkinson LANC 1:17.50
7      Megan McCoy BAY 1:18.04
8      Kendra Baird True 1:18.26
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BOYS 10-11 400m Dash

NAME AGE TEAM TIME
1      Ian McDonnell LANC 1:05.96
2      Owen Kinney LANC 1:10.85
3      Kieran McCallister LANC 1:11.61
4      Andrew McKenna LANC 1:11.85
5      Brian McQuay OPS 1:14.42
6      TJ Tapper BAY 1:16.83
7      Ethan Hughes BAY 1:16.87
8      Ty Cole OPS 1:17.19
[Top of Page] [Event List]

Event 12 GIRLS 10-11 400m Dash
# REGION 2 GIRLS:Sunny Son Lancaster 1:10.68 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Mia Smith LANC 1:13.84
2      Courtney Cenac HOLS 1:15.40
3      Elisa Robidoux OPS 1:21.13
4      Shelby Robertson LANC 1:21.96
5      Alayna Lemmon OPS 1:24.00
6      Bronwyn Godden AIPS 1:24.20
7      Claire Hamilton LANC 1:26.10
8      Alex Libbey-Griffin OPS 1:27.07
[Top of Page] [Event List]

Event 13 BOYS 6-9 400m Dash

NAME AGE TEAM TIME
1      Memphis Cumpson CAT 1:19.24
2      Alex Lalonde FAIR 1:22.58
3      Kristian Cook FAIR 1:23.08
4      Liam Wolsey LANC 1:23.15
5      Tommy Fleming CAT 1:23.45
6      Gehrig Merrill FAIR 1:23.52
7      Sam Cooper FAIR 1:25.22
8      Hayden Dawe BAY 1:25.28
[Top of Page] [Event List]

Event 14 GIRLS 6-9 400m Dash
# REGION 2 GIRLS:Jada Packer Cararaqui Woods 1:17.48 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Gates McCallister LANC 1:16.72 #
2      Alana VanHooser True 1:20.19
3      Jordyn Watson CAT 1:24.94
4      Jailin Luo LANC 1:26.51
5      Makayla Conley CAT 1:27.63
6      Nicole Gelineau CBAY 1:27.70
7      Sabrina Pan BAY 1:27.85
8      Vanessa Tapper BAY 1:28.50
[Top of Page] [Event List]

Event 15 BOYS 12-99 200m Dash

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Alex Vreeken LANC 26.39
2      Logan Young FAIR 27.34
3      Jack Elliott ACAD 27.57
4      Genhi O'Brien HOLS 27.90
5      Josh Logan CAT 28.03
6      Cale McCallum LANC 28.16
7      Kal Reisling LANC 29.07
8      Nick Babcock LANC 29.28
[Top of Page] [Event List]

Event 16 GIRLS 12-99 200m Dash
# REGION 2 GIRLS:Jessica Keating Lancaster 27.48 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Sydney Daggitt True 29.03
2      Cate Maloney ACAD 29.93
3      Tatum White ACAD 30.00
4      Ali Quinton LANC 30.19
5      Kayla Smith ACAD 30.59
6      Abby Dwane LANC 31.07
7      Taryn Schnerch HOLS 31.19
8      Emily McCoy BAY 31.58
[Top of Page] [Event List]

Event 17 BOYS 10-11 200m Dash

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Ian McDonnell LANC 28.98
2      Zaiden Westcott CAT 29.59
3      Yahiya Haris CAT 30.71
4      Brian McQuay OPS 30.81
5      Andrew McKenna LANC 30.95
6      Luke Boriotis LANC 31.21
7      Ryan Ray OPS 31.78
8      William Vowles HOLS 32.65
[Top of Page] [Event List]

Event 18 GIRLS 10-11 200m Dash
# REGION 2 GIRLS:Megan Simpson Westdale 30.53 2006

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Paige Moran FAIR 29.52 #
2      Macy Dowdell LANC 30.40 #
3      Courtney Cenac HOLS 30.96
4      Angelia Pan BAY 31.30
5      Riley Petrie OPS 31.87
6      Karissa Cumming LANC 32.05
7      Taylor Wolsey LANC 32.33
8      Haley Corbett True 33.02
[Top of Page] [Event List]

Event 19 BOYS 6-9 200m Dash

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Ryan Aldridge CAT 33.85
2      Memphis Cumpson CAT 34.55
3      Aaron John LANC 34.96
4      Alex Lalonde FAIR 35.02
5      Zac Vandermeer LANC 35.44
6      Benjamin Dunning BAY 35.45
7      Aaron Storms OPS 36.45
8      Keenan Broad LANC 36.70
[Top of Page] [Event List]

Event 20 GIRLS 6-9 200m Dash
# REGION 2 GIRLS:Isabel Froom Holsgrove 31.94 2006

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jordyn Watson CAT 35.97
2      Sabrina Pan BAY 36.87
3      Mina Delgado True 38.41
4      Jailin Luo LANC 38.55
5      Gracie Locke True 39.00
6      Payton Myles HOLS 39.91
7      Ava Shearer CAT 40.21
[Top of Page] [Event List]

Event 21 BOYS 12-99 800m Run

NAME AGE TEAM TIME
1      Carson Fraser LANC 2:26.07
2      Sam Playter ACAD 2:31.02
3      Matt Fraser LANC 2:35.08
4      Kian Belanger OPS 2:37.46
5      Andrew Taylor BAY 2:38.09
6      Che Breadner LANC 2:40.07
7      Curtis Schuler OPS 2:43.26
8      Corbin Amaral FAIR 2:43.56
[Top of Page] [Event List]

Event 22 GIRLS 12-99 800m Run
# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 2:38.32 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Tatum White ACAD 2:43.21
2      Ali Quinton LANC 2:45.93
3      Carly McEachern ACAD 2:54.12
4      Abby Wilson LANC 2:58.54
5      Becca Francis ACAD 2:59.62
6      Mara Dowdell LANC 3:00.59
7      Jocelyn Watson FAIR 3:01.05
8      Jessie Cook FAIR 3:05.32
[Top of Page] [Event List]

Event 23 BOYS 10-11 800m Run

NAME AGE TEAM TIME
1      Owen Kinney LANC 2:43.24
2      Connor Cowan LANC 2:49.46
3      Kieran McCallister LANC 2:57.10
4      Jordan Turnbull FAIR 3:02.19
5      Jack Leonard CAT 3:03.07
6      William Vowles HOLS 3:03.90
7      Jack Cusson BAY 3:04.15
8      Dominic Birmingham BAY 3:04.22
[Top of Page] [Event List]

Event 24 GIRLS 10-11 800m Run
# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 2:42.77 2006

NAME AGE TEAM TIME
1      Mia Smith LANC 2:50.38
2      Reese McShane LANC 2:50.90
3      Courtney Cenac HOLS 2:53.23
4      Taylor Wolsey LANC 3:00.33
5      Lily Park True 3:17.87
6      Payton Bryant HOLS 3:28.92
7      Autumn Mosher CAT 3:31.71
8      Jenica Parr CAT 3:43.74
[Top of Page] [Event List]

Event 25 BOYS 6-9 800m Run

NAME AGE TEAM TIME
1      Jakub Dobiech LANC 2:56.56
2      Memphis Cumpson CAT 3:01.53
3      Alex Lalonde FAIR 3:02.68
4      Nate Wilson LANC 3:03.62
5      Tommy Fleming CAT 3:04.89
6      Hayden Dawe BAY 3:05.57
7      Jack Burt LANC 3:06.11
     Kaleb Hartley BAY NT
[Top of Page] [Event List]

Event 26 GIRLS 6-9 800m Run
# REGION 2 GIRLS:Kristine Bilkovski Lancaster 2:59.87 2006

NAME AGE TEAM TIME
1      Alana VanHooser True 3:07.09
2      Vanessa Tapper BAY 3:18.87
3      Nicole Gelineau CBAY 3:18.91
4      Emily Vandyke LANC 3:19.62
5      Ella Hogle FAIR 3:26.61
6      Allie Quinn FAIR 3:28.17
7      Lauren MacCharles CBAY 3:29.09
8      Ceci Dimock OPS 3:30.76
[Top of Page] [Event List]

Event 27 BOYS 12-99 1500m Run

NAME AGE TEAM TIME
1      Carson Fraser LANC 5:07.34
2      Sam Playter ACAD 5:12.43
3      Liam Cowan LANC 5:23.34
4      Che Breadner LANC 5:25.47
5      Alex Pym-Robichaud ACAD 5:29.14
6      Mason Oxbro ACAD 5:34.39
7      Mahmoud Salem BAY 5:34.40
8      Lewis Crighton ACAD 5:37.98
[Top of Page] [Event List]

Event 28 GIRLS 12-99 1500m Run
# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 5:20.25 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Hailey Robertson LANC 5:44.78
2      Taylor Robertson LANC 5:55.40
3      Abby Wilson LANC 6:15.14
4      Becca Francis ACAD 6:16.73
5      Mataya Buckley ACAD 6:16.89
6      Selena Pacheco ACAD 6:20.01
7      Sakura Miller ACAD 6:24.89
8      Jessie Cook FAIR 6:26.38
[Top of Page] [Event List]

Event 29 BOYS 10-11 1500m Run

NAME AGE TEAM TIME
1      Alexander Young BAY 5:13.73
2      Connor Cowan LANC 5:15.21
3      Owen Kinney LANC 5:18.11
4      Kieran McCallister LANC 5:38.64
5      Andrew McKenna LANC 5:40.95
6      Jordan Turnbull FAIR 5:48.42
7      Jack Cusson BAY 6:03.94
8      Eric Burke CAT 6:08.88
[Top of Page] [Event List]

Event 30 GIRLS 10-11 1500m Run
# REGION 2 GIRLS:Hannah Coates Odessa 5:39.12 2007

NAME AGE TEAM TIME
1      Reese McShane LANC 6:07.62
2      Claire Hamilton LANC 6:27.62
3      Lily Park True 6:40.62
4      Cayley Currie FAIR 6:51.36
5      Casey Morton LANC 7:20.42
6      Liberty O'Connor FAIR 7:57.70
7      Peyton Kehoe HOLS 8:47.97
[Top of Page] [Event List]

Event 31 BOYS 6-9 1500m Run

NAME AGE TEAM TIME
1      Jakub Dobiech LANC 6:04.63
2      Kristian Cook FAIR 6:06.34
3      Hayden Dawe BAY 6:06.89
4      Memphis Cumpson CAT 6:08.03
5      Nate Wilson LANC 6:08.82
6      Tommy Fleming CAT 6:09.69
7      Alex Hodgson True 6:10.79
8      Gavin Myles HOLS 6:11.69
[Top of Page] [Event List]

Event 32 GIRLS 6-9 1500m Run
# REGION 2 GIRLS:Haley Robertson Lancaster 5:57.42 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Gates McCallister LANC 6:51.79
2      Vanessa Tapper BAY 7:16.72
3      Emma-Grace Pritchett BAY 7:20.87
4      Allie Thurlby BAY 7:24.73
5      Emily Vandyke LANC 7:27.02
[Top of Page] [Event List]

Event 33 BOYS 12-99 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Lancaster A LANC 52.84
2      Acdie A ACAD 55.12
3      Odessa A OPS 55.96
4      Bayridge A BAY 56.51
5      Truedell A True 58.36
6      Fairfield A FAIR 58.73
[Top of Page] [Event List]

Event 34 GIRLS 12-99 4x100m Relay
# REGION 2 GIRLS:Lancaster Lions Lancaster 56.12 2006

NAME TEAM TIME
1      Lancaster A LANC 57.49
2      Cat Woods A CAT 59.60
3      Acadie A ACAD 59.96
4      Truedell A True 1:00.97
5      Odessa A OPS 1:00.99
6      Bayridge A BAY 1:01.03
7      Fairfield A FAIR 1:02.30
[Top of Page] [Event List]

Event 35 BOYS 10-11 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Lancaster A LANC 58.91
2      Cat Woods A CAT 1:02.17
3      Bayridge A BAY 1:02.18
4      Odessa A OPS 1:03.11
5      Fairfield A FAIR 1:04.77
6      Truedell A True 1:10.51
[Top of Page] [Event List]

Event 36 GIRLS 10-11 4x100m Relay
# REGION 2 GIRLS:Lancaster Lions Lancaster 1:01.03 2004

NAME TEAM TIME
1      Lancaster A LANC 59.69 #
2      Fairfield A FAIR 1:04.43
3      Bayridge A BAY 1:04.88
4      Odessa A OPS 1:05.28
5      Cat Woods A CAT 1:07.77
6      Truedell A True 1:10.87
[Top of Page] [Event List]

Event 37 BOYS 6-9 4x100m Relay

NAME TEAM TIME
1      Lancaster A LANC 1:06.29
2      Cat Woods A CAT 1:06.49
3      Bayridge A BAY 1:08.23
4      Fairfield A FAIR 1:08.91
5      Odessa A OPS 1:12.06
[Top of Page] [Event List]

Event 38 GIRLS 6-9 4x100m Relay
# REGION 2 GIRLS:Odessa Tigers Odessa 1:09.82 2002

NAME TEAM TIME
1      Truedell A True 1:11.37
2      Lancaster A LANC 1:11.72
3      Bayridge A BAY 1:11.99
4      Cat Woods A CAT 1:13.37
5      Odessa A OPS 1:19.12
6      Fairfield A FAIR 1:20.28
[Top of Page] [Event List]

Event 41 GIRLS 12-99 High Jump
# REGION 2 GIRLS:Leah O'Neil Odessa 1.49 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Raphaella Toussaint ACAD 1.30m
2      Emma Brennan ACAD 1.30m
3      Mary Bedard CAT 1.25m
[Top of Page] [Event List]

Event 43 GIRLS 10-11 High Jump
# REGION 2 GIRLS:Jordan Perrin Lancaster 1.30 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Aria Yang True 1.10m
[Top of Page] [Event List]

Event 44 BOYS 6-9 High Jump

NAME AGE TEAM MARK
1      Nathan Heiden CAT 1.10m
2      Ryan Aldridge CAT 1.10m
3      Mason Geen CAT 1.05m
4      Simon Thompson CAT 1.05m
[Top of Page] [Event List]

Event 45 GIRLS 6-9 High Jump
# REGION 2 GIRLS:Melissa Storms Anez Poulos Odessa 1.20 2011

NAME AGE TEAM MARK
1      Makayla Conley CAT 1.10m
2      Hailey Whitton CAT 1.05m
     Lily Bermann AIPS NM
[Top of Page] [Event List]

Event 46 BOYS 12-99 Long Jump

NAME AGE TEAM MARK
1      Rowon O'Brien HOLS 5.40m
2      Varun Patel LANC 5.22m
3      Carter Allen CAT 4.93m
4      Nathan Colburn CBAY 4.83m
5      Cam Morton LANC 4.73m
6      Nick Babcock LANC 4.63m
7      Corbin Amaral FAIR 4.49m
8      Logan Young FAIR 4.46m
[Top of Page] [Event List]

Event 47 GIRLS 12-99 Long Jump
# REGION 2 GIRLS:Nicole Fiegan Lancaster 4.70 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Jesselyn Hale LANC 4.53m
2      Hailey Robertson LANC 4.07m
3      Taylor Robertson LANC 4.00m
4      Sydney Branch ACAD 3.96m
5      Leah Blancher ACAD 3.93m
6      Lexi Pereira True 3.71m
7      Hailey Clements OPS 3.70m
8      Taryn Schnerch HOLS 3.68m
[Top of Page] [Event List]

Event 48 BOYS 10-11 Long Jump

NAME AGE TEAM MARK
1      Jacob Froats LANC 4.10m
2      James Compeau LANC 4.06m
3      Toby Bison BAY 3.93m
4      Ethan Hughes BAY 3.85m
5      Nate Grawberger OPS 3.82m
6      Yahiya Haris CAT 3.66m
7      Ryder Rodgerson HOLS 3.64m
8      Cam Fraser LANC 3.58m
[Top of Page] [Event List]

Event 49 GIRLS 10-11 Long Jump
# REGION 2 GIRLS:Stephanie Taylor Lancaster 3.90 2011

NAME AGE TEAM MARK
1      Paige Moran FAIR 3.85m
2      Shelby Robertson LANC 3.50m
3      Ava Casucci True 3.46m
4      Caitlin Kelly LANC 3.35m
5      Haley Corbett True 3.32m
6      Bronwyn Godden AIPS 3.26m
7      Sophie Gill FAIR 3.20m
8      Claire Graham BAY 2.99m
[Top of Page] [Event List]

Event 50 BOYS 6-9 Long Jump

NAME AGE TEAM MARK
1      Noah Borges LANC 3.37m
2      Keenan Broad LANC 3.25m
3      Austin Laird FAIR 3.23m
4      Carter Brown BAY 3.23m
5      Malcolm Row BAY 3.14m
6      Liam Wolsey LANC 3.06m
7      Joey Hatfield FAIR 2.96m
8      Vincent deGroot FAIR 2.94m
[Top of Page] [Event List]

Event 51 GIRLS 6-9 Long Jump
# REGION 2 GIRLS:Niole Escano Bayridge 3.40 2011

NAME AGE TEAM MARK
1      Abby Decker CBAY 2.91m
2      Ceci Dimock OPS 2.82m
3      Harper Balance OPS 2.71m
4      Mina Delgado True 2.65m
5      Ella Hogle FAIR 2.58m
6      Emma Hu LANC 2.58m
7      Makayla Conley CAT 2.56m
8      Janelle Johnston True 2.46m
[Top of Page] [Event List]

Event 52 BOYS 12-99 Triple Jump

NAME AGE TEAM MARK
1      Alex Vreeken LANC 11.17m
2      Varun Patel LANC 10.85m
3      Cam Morton LANC 10.18m
4      Nicholas Adair ACAD 10.11m
5      Ben Wallis ACAD 9.51m
6      Cale McCallum LANC 9.28m
7      Dean Taylor OPS 9.17m
8      Michael Reid True 9.06m
[Top of Page] [Event List]

Event 53 GIRLS 12-99 Triple Jump
# REGION 2 GIRLS:Portia Worthy Lancaster 9.69 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Jesselyn Hale LANC 9.81m #
2      Jessica Kerr LANC 9.63m
3      Kaylyn Reynolds LANC 9.50m
4      Reya Gill LANC 9.09m
5      Sydney Branch ACAD 8.76m
6      Leah Blancher ACAD 8.75m
7      Victoria Thompson FAIR 8.49m
8      Hailey Clements OPS 8.26m
[Top of Page] [Event List]

Event 54 BOYS 10-11 Triple Jump

NAME AGE TEAM MARK
1      Jacob Froats LANC 8.87m
2      James Compeau LANC 8.48m
3      Jason Bruger HOLS 7.92m
4      Jacob Cameron LANC 7.90m
5      Ryder Rodgerson HOLS 7.82m
6      Nate Grawberger OPS 7.59m
7      Cam Fraser LANC 7.55m
8      Auston McMullen FAIR 7.38m
[Top of Page] [Event List]

Event 55 GIRLS 10-11 Triple Jump
# REGION 2 GIRLS:Ashley Widmont Acadie 8.99 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Karissa Cumming LANC 8.45m
2      Taylor Wolsey LANC 8.05m
3      Ava Casucci True 7.74m
4      Casey Morton LANC 7.66m
5      Jordyn Dundon OPS 7.44m
6      Aria Yang True 7.20m
7      Natalia Joyce True 7.04m
8      Olivia Clement FAIR 6.95m
[Top of Page] [Event List]

Event 56 BOYS 6-9 Triple Jump

NAME AGE TEAM MARK
1      Aaron John LANC 7.15m
2      Noah Borges LANC 7.08m
3      Zac Vandermeer LANC 7.00m
4      Aaron Storms OPS 6.99m
5      Austin Laird FAIR 6.44m
6      Alex Hodgson True 5.99m
7      Vincent deGroot FAIR 5.79m
8      Will McShane LANC 5.62m
[Top of Page] [Event List]

Event 57 GIRLS 6-9 Triple Jump
# REGION 2 GIRLS:Alexander Leggett Lancaster 7.17 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Alana VanHooser True 7.34m #
2      Gates McCallister LANC 6.57m
3      Abby Decker CBAY 6.16m
4      Madeline Curtis LANC 6.10m
5      Janelle Johnston True 5.94m
6      Azara Kosiadis-Salagala BAY 5.89m
7      Emma Hu LANC 5.72m
8      Ava Overvelde True 5.68m
[Top of Page] [Event List]

Event 58 BOYS 12-99 Shot Put

NAME AGE TEAM MARK
1      Connor Bearisto BAY 10.64m
2      Dean Taylor OPS 10.59m
3      Aaron Roodhart LANC 9.58m
4      Ryan Richardson BAY 9.45m
5      Michael Burnett ACAD 9.18m
6      Jacob Smith BAY 8.88m
7      Brent Hennigar True 8.31m
8      Christian Johnston OPS 8.22m
[Top of Page] [Event List]

Event 59 GIRLS 12-99 Shot Put
# REGION 2 GIRLS:Ashley Widmont Acadie 8.99 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Raphaella Toussaint ACAD 9.31m #
2      Rebecca Thompson FAIR 8.05m
3      Emma Brennan ACAD 7.84m
4      Sydney Daggitt True 7.28m
5      Katie Morton OPS 7.22m
6      Sydney Wilkinson LANC 7.18m
7      Hailey Clements OPS 7.13m
8      Mariel Perez OPS 7.11m
[Top of Page] [Event List]