Licensed to: LESAA

Region 4 Track and Field Complete Events 2016

CaraCo Field

Tuesday, June 7, 2016

06/07/2016 - 06/07/2016


Ev# 1 OPEN BOYS 3000m Run Ev# 2 OPEN GIRLS 3000m Run Ev# 3 MIDGET BOYS 100m Dash Ev# 4 MIDGET GIRLS 100m Dash
Ev# 5 BANTAM BOYS 100m Dash Ev# 6 BANTAM GIRLS 100m Dash Ev# 7 ATOM BOYS 100m Dash Ev# 8 ATOM GIRLS 100m Dash
Ev# 9 MIDGET BOYS 400m Dash Ev# 10 MIDGET GIRLS 400m Dash Ev# 11 BANTAM BOYS 400m Dash Ev# 12 BANTAM GIRLS 400m Dash
Ev# 13 ATOM BOYS 400m Dash Ev# 14 ATOM GIRLS 400m Dash Ev# 15 MIDGET BOYS 200m Dash Ev# 16 MIDGET GIRLS 200m Dash
Ev# 17 BANTAM BOYS 200m Dash Ev# 18 BANTAM GIRLS 200m Dash Ev# 19 ATOM BOYS 200m Dash Ev# 20 ATOM GIRLS 200m Dash
Ev# 21 MIDGET BOYS 800m Run Ev# 22 MIDGET GIRLS 800m Run Ev# 23 BANTAM BOYS 800m Run Ev# 24 BANTAM GIRLS 800m Run
Ev# 25 ATOM BOYS 800m Run Ev# 26 ATOM GIRLS 800m Run Ev# 27 MIDGET BOYS 1500m Run Ev# 28 MIDGET GIRLS 1500m Run
Ev# 29 BANTAM BOYS 1500m Run Ev# 30 BANTAM GIRLS 1500m Run Ev# 31 ATOM BOYS 1500m Run Ev# 32 ATOM GIRLS 1500m Run
Ev# 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay Ev# 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay Ev# 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay Ev# 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay
Ev# 37 ATOM BOYS 4x100m Relay Ev# 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay Ev# 40 MIDGET BOYS High Jump Ev# 41 MIDGET GIRLS High Jump
Ev# 42 BANTAM BOYS High Jump Ev# 43 BANTAM GIRLS High Jump Ev# 44 ATOM BOYS High Jump Ev# 45 ATOM GIRLS High Jump
Ev# 46 MIDGET BOYS Long Jump Ev# 47 MIDGET GIRLS Long Jump Ev# 48 BANTAM BOYS Long Jump Ev# 49 BANTAM GIRLS Long Jump
Ev# 50 ATOM BOYS Long Jump Ev# 51 ATOM GIRLS Long Jump Ev# 52 MIDGET BOYS Triple Jump Ev# 53 MIDGET GIRLS Triple Jump
Ev# 54 BANTAM BOYS Triple Jump Ev# 55 BANTAM GIRLS Triple Jump Ev# 56 ATOM BOYS Triple Jump Ev# 57 ATOM GIRLS Triple Jump
Ev# 58 MIDGET BOYS Shot Put Ev# 59 MIDGET GIRLS Shot Put

[Top of Page] [Event List]

Event 1 OPEN BOYS 3000m Run
# LESAA:Cameron Linscott Vanier 9:59.35 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Jake Richards Loughborough 10:54.26
2      Ethan Franks [1] Loughborough 12:17.83
3      Wyatt Sakell Sinclair 12:26.07
4      Mitchel Merritt Harrowsmith 13:39.37
5      Jarod Brown Harrowsmith 13:46.12
[Top of Page] [Event List]

Event 2 OPEN GIRLS 3000m Run
# LESAA:Jenny Casson Vanier 11:17.06 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Lily Chubaty Loughborough 11:34.56
2      Jayne Hackett Sinclair 12:07.55
3      Chloe Cole Loughborough 12:54.90
4      Lola Young Sinclair 13:23.55
5      Annie Ingo Loughborough 13:33.48
6      Amber Merritt Harrowsmith 14:27.27
[Top of Page] [Event List]

Event 3 MIDGET BOYS 100m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 12.10 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Dain Bailey Perth Road 13.21
2      Ethan Lucas Loughborough 14.19
3      Ben Fitzgerald Prince Charles 14.32
4      Tommy Teal-Saunders Sinclair 14.38
5      Vincent Roberts Elginburg 14.53
6      Branden Nicholson Elginburg 14.64
7      Greg Mills Harrowsmith 14.72
8      Gavin Rose Harrowsmith 15.01
[Top of Page] [Event List]

Event 4 MIDGET GIRLS 100m Dash
# LESAA:Jessica Keating Lancaster 13.26 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Macey Lutz Sinclair 14.14
2      Sierra Panetta Loughborough 14.23
3      Carly Corkey Perth Road 14.58
4      Megan Closs Harrowsmith 14.99
5      Payton Rexe Harrowsmith 15.08
6      Julia Gray Land O'Lakes 15.11
7      Jemma Gower Perth Road 15.17
8      Raven Ritchie Harrowsmith 15.30
[Top of Page] [Event List]

Event 5 BANTAM BOYS 100m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 13.30 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jesse Burns Elginburg 14.34
2      Keiran McNeely Harrowsmith 14.87
3      Josh Bennett Perth Road 14.93
4      Jacob Jones Elginburg 14.99
5      Caleb Podgers Sinclair 15.14
6      Andy Gemmil Loughborough 15.17
7      Owen Richardson Prince Charles 15.40
8      Liam Walsh Harrowsmith 15.56
[Top of Page] [Event List]

Event 6 BANTAM GIRLS 100m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 13.64 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Julia Zuliniak Loughborough 16.13
2      Olivia Melo Perth Road 16.14
3      Lexus Cochrane Prince Charles 16.21
4      Leah Neumann Granite Ridge 16.37
5      Maya Sousa Elginburg 16.49
6      Siyerra Vandewal Loughborough 16.53
7      Sophie Norman Prince Charles 16.66
8      Sarah Morris Elginburg 17.08
[Top of Page] [Event List]

Event 7 ATOM BOYS 100m Dash
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 14.60 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Owen Aylesworth Perth Road 16.61
2      Blake Bencze Perth Road 16.69
3      Logan Hammer Elginburg 16.97
4      Harrison Sargeant Loughborough 17.09
5      Mason Perry Harrowsmith 17.41
6      Kaden Fowler Perth Road 17.48
7      Nathan Vanasseldonk Perth Road 17.63
8      Nick Struthers Sinclair 17.66
[Top of Page] [Event List]

Event 8 ATOM GIRLS 100m Dash
# LESAA:Jada Packer Cataraqui Woods 15.02 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Chloe Saunders Land O'Lakes 16.12
2      Daniella Suarez Sinclair 17.03
3      Emi Chabot Loughborough 17.07
4      Parker Friendship Harrowsmith 17.12
5      Ella Bonham Harrowsmith 17.43
6      Grace Hillier Harrowsmith 17.56
7      Mabel Saunders Granite Ridge 17.87
[Top of Page] [Event List]

Event 9 MIDGET BOYS 400m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 56.04 2007

NAME AGE TEAM TIME
1      Nathan McCallum Elginburg 1:03.87
2      Dustin Legrow Perth Road 1:06.66
3      Greg Mills Harrowsmith 1:07.19
4      Kohl Heinonen Sinclair 1:08.22
5      Barret Joynt Loughborough 1:09.51
6      Alex Hawley Land O'Lakes 1:11.05
7      Reid Trueman Perth Road 1:13.40
8      Ben Snider Harrowsmith 1:13.43
[Top of Page] [Event List]

Event 10 MIDGET GIRLS 400m Dash
# LESAA:Nicole Armstrong Loughborough 1:02.44 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Payton Rexe Harrowsmith 1:13.71
2      Brighton Matheson Sinclair 1:13.75
3      Abby Shillington Perth Road 1:14.58
4      Lucy Fritz-Millett Elginburg 1:16.73
5      Mariah Mallette Land O'Lakes 1:17.31
6      Emily Baillargeon Harrowsmith 1:17.79
7      Hailey Cole Loughborough 1:19.25
8      Lindsey McDonald Prince Charles 1:21.12
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BANTAM BOYS 400m Dash
# LESAA:Jamie Faulkner Rideau 1:04.14 2002

NAME AGE TEAM TIME
1      Caleb Podgers Sinclair 1:07.52
2      Evan Jarvis Loughborough 1:11.74
3      Owen Richardson Prince Charles 1:13.11
4      Nathan Hare Elginburg 1:15.47
5      Carson Hole Harrowsmith 1:16.64
6      Trent Williams Perth Road 1:17.66
7      Noah Booth Sinclair 1:17.69
8      Jack Hillier Harrowsmith 1:20.30
[Top of Page] [Event List]

Event 12 BANTAM GIRLS 400m Dash
# LESAA:Chelsea Musgrove Loughborough 1:07.06 2006

NAME AGE TEAM TIME
1      Cassie Page Loughborough 1:11.85
2      Maya Sousa Elginburg 1:14.86
3      Nia-Bella Card Elginburg 1:16.15
4      Rebecca Pearce Loughborough 1:16.26
5      Lexa Shetler Loughborough 1:19.85
6      Leah Neumann Granite Ridge 1:22.53
7      Lillian Stanton Perth Road 1:22.75
8      Sadie DeArruda Elginburg 1:25.72
[Top of Page] [Event List]

Event 13 ATOM BOYS 400m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 1:10.65 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Beau Reade Harrowsmith 1:11.18
2      Noah McDougall Harrowsmith 1:14.70
3      Blake Buchanan Loughborough 1:19.09
4      Harrison Sargeant Loughborough 1:19.78
5      Fred Knapp Harrowsmith 1:19.82
6      Nick Struthers Sinclair 1:21.62
7      Derek Steacy Sinclair 1:22.10
7      Tyler Rix Elginburg 1:22.10
[Top of Page] [Event List]

Event 14 ATOM GIRLS 400m Dash
# LESAA:Anna Workman Polson Park 1:12.72 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Kya Betke Loughborough 1:19.72
2      Sedona Reade Harrowsmith 1:22.04
3      Daniella Suarez Sinclair 1:22.60
4      Lilah Booth Sinclair 1:24.48
5      Kayla Headrick Loughborough 1:24.75
6      Audrey Smart Elginburg 1:25.60
7      Emma Podgers Sinclair 1:26.95
8      Rylee Beattie Granite Ridge 1:28.45
[Top of Page] [Event List]

Event 15 MIDGET BOYS 200m Dash
# LESAA:Allan Down Calvin Park 25.28 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Ethan Lucas Loughborough 28.88
2      Nathan McCallum Elginburg 28.99
3      Branden Nicholson Elginburg 29.63
4      Ethan Coulas Elginburg 29.95
5      Gavin Rose Harrowsmith 30.10
6      Greg Mills Harrowsmith 30.11
7      Michael Gurnsey Harrowsmith 30.18
8      Dustin Legrow Perth Road 31.25
[Top of Page] [Event List]

Event 16 MIDGET GIRLS 200m Dash
# LESAA:Marissa Battle Vanier 27.38 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Hannah Stoness Loughborough 29.84
2      Brighton Matheson Sinclair 30.93
3      Julia Gray Land O'Lakes 31.70
4      Myah Martin Loughborough 31.80
5      Raven Ritchie Harrowsmith 31.89
6      Payton Rexe Harrowsmith 31.94
7      Megan Closs Harrowsmith 32.09
8      Jemma Gower Perth Road 32.64
[Top of Page] [Event List]

Event 17 BANTAM BOYS 200m Dash
# LESAA:Dylan Thomason Tamworth 27.81 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jesse Burns Elginburg 30.04
2      Keiran McNeely Harrowsmith 30.46
3      Caleb Podgers Sinclair 30.78
4      Owen Richardson Prince Charles 32.09
5      Andy Gemmil Loughborough 32.65
6      Ciaran Evans Sinclair 33.10
7      Kenny Babcock Elginburg 33.22
8      Nathan Hare Elginburg 33.55
[Top of Page] [Event List]

Event 18 BANTAM GIRLS 200m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 28.66 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Cassie Page Loughborough 32.35
2      Samantha Nicholson Elginburg 33.44
3      Justyne Bennett Sinclair 33.73
4      Julia Zuliniak Loughborough 33.87
5      Maya Sousa Elginburg 33.91
6      Dani Stopchyki Perth Road 34.14
7      Lexus Cochrane Prince Charles 34.16
8      Adison Duffy Harrowsmith 34.92
[Top of Page] [Event List]

Event 19 ATOM BOYS 200m Dash
# LESAA:Spencer Lanthier Henderson 31.58 2003

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Beau Reade Harrowsmith 31.81
2      Mason Perry Harrowsmith 33.75
3      Blake Bencze Perth Road 33.79
4      Tyler Rix Elginburg 35.90
5      Reed Gee Sinclair 35.97
6      Mason Joynt Loughborough 36.09
7      Will Brown Harrowsmith 36.67
8      Jack Pixley Harrowsmith 37.77
[Top of Page] [Event List]

Event 20 ATOM GIRLS 200m Dash
# LESAA:Leah Garrison Harrowsmith 32.06 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Ella Bonham Harrowsmith 35.00
2      Emi Chabot Loughborough 35.58
3      Daniella Suarez Sinclair 35.93
4      Silka Olvet Perth Road 36.22
5      Parker Friendship Harrowsmith 36.64
6      Katie Black Loughborough 38.26
7      Kaya Richardson Prince Charles 38.71
8      Rachel Hackett Sinclair 39.85
[Top of Page] [Event List]

Event 21 MIDGET BOYS 800m Run
# LESAA:Josh George Henderson 2:17.95 2004

NAME AGE TEAM TIME
1      Jake Richards Loughborough 2:31.88
2      Nathan McCallum Elginburg 2:38.93
3      David Pickard Loughborough 2:41.42
4      Kayden McLeod Harrowsmith 2:48.69
5      Reid Trueman Perth Road 2:48.70
6      Ben McCrady Loughborough 2:49.47
7      Michael Gurnsey Harrowsmith 2:51.86
8      Liam Ireland Sinclair 2:59.87
[Top of Page] [Event List]

Event 22 MIDGET GIRLS 800m Run
# LESAA:Alison Devlin Loughbotough 2:31.18 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Lily Chubaty Loughborough 2:27.19 #
2      Jayne Hackett Sinclair 2:45.69
3      Mariah Mallette Land O'Lakes 3:02.55
4      Mya Jeffries Elginburg 3:03.87
5      Lola Young Sinclair 3:08.89
6      Lindsey McDonald Prince Charles 3:12.23
7      Annie Ingo Loughborough 3:12.40
8      Kennedy Gray Harrowsmith 3:16.86
[Top of Page] [Event List]

Event 23 BANTAM BOYS 800m Run
# LESAA:Ian Donald Winston Churchill 2:30.46 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Eli Chubaty Loughborough 2:36.70
2      Brennan Finucane Elginburg 2:47.61
3      Mason McDonald Prince Charles 2:48.39
4      Evan Jarvis Loughborough 2:49.73
5      Ciaran Evans Sinclair 2:50.56
6      Noah Booth Sinclair 2:53.02
7      Wyatt Sakell Sinclair 2:53.80
8      Jake Neumann Harrowsmith 3:00.93
[Top of Page] [Event List]

Event 24 BANTAM GIRLS 800m Run
# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 2:38.73 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Cassie Page Loughborough 2:55.22
2      Rebecca Pearce Loughborough 3:00.52
3      Sarah Morris Elginburg 3:03.19
4      Lexa Shetler Loughborough 3:06.27
5      Magnolia Miller Prince Charles 3:15.70
6      Paige Drew Land O'Lakes 3:21.64
7      Ruby Spencer Sinclair 3:22.76
8      Allie Smith Sinclair 3:24.05
[Top of Page] [Event List]

Event 25 ATOM BOYS 800m Run
# LESAA:R. Uens Newburgh 2:41.83 2000

NAME AGE TEAM TIME
1      Owen Aylesworth Perth Road 2:49.85
2      Beau Reade Harrowsmith 2:51.49
3      Blake Buchanan Loughborough 2:56.71
4      Noah McDougall Harrowsmith 2:57.40
5      Nate Forbes Loughborough 2:59.53
6      Ethan Hanley Elginburg 3:03.08
7      Derek Steacy Sinclair 3:06.88
8      Hayden Fern Sinclair 3:11.34
[Top of Page] [Event List]

Event 26 ATOM GIRLS 800m Run
# LESAA:Anna Workman Polson Park 2:52.08 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Kya Betke Loughborough 3:08.54
2      Nicole Dupuis Loughborough 3:12.98
3      Kayla Headrick Loughborough 3:19.56
4      Sedona Reade Harrowsmith 3:20.44
5      Molly Stanton Perth Road 3:21.02
6      Riah Hornsby Sinclair 3:29.11
7      Rylee Beattie Granite Ridge 3:29.40
8      Audrey Smart Elginburg 3:30.68
[Top of Page] [Event List]

Event 27 MIDGET BOYS 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 4:41.07 2013

NAME AGE TEAM TIME
1      Jake Richards Loughborough 5:08.59
2      Blayne Thompson Land O'Lakes 5:36.61
3      David Pickard Loughborough 5:42.15
4      Ben McCrady Loughborough 5:53.46
5      Ethan Franks [1] Loughborough 5:59.95
6      Liam Ireland Sinclair 6:04.04
7      Mitchel Merritt Harrowsmith 6:18.33
8      Nathan Albertson Harrowsmith 6:30.05
[Top of Page] [Event List]

Event 28 MIDGET GIRLS 1500m Run
# LESAA:Nicole Armstrong Loughbotough 5:13.20 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Lily Chubaty Loughborough 5:18.89
2      Jayne Hackett Sinclair 5:56.35
3      Myah Martin Loughborough 6:09.78
4      Chloe Cole Loughborough 6:09.87
5      Hailey Cole Loughborough 6:43.67
6      Kenndy Gray Harrowsmith 7:02.61
[Top of Page] [Event List]

Event 29 BANTAM BOYS 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 5:01.81 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Eli Chubaty Loughborough 5:29.74
2      Ethan Downton Sinclair 5:44.93
3      Mason McDonald Prince Charles 5:51.73
4      Wyatt Sakell Sinclair 5:52.52
5      Noah Booth Sinclair 5:52.85
6      Evan Jarvis Loughborough 5:57.61
7      Evan Mitchell Harrowsmith 6:42.40
8      Owen Minifie Prince Charles 6:48.92
[Top of Page] [Event List]

Event 30 BANTAM GIRLS 1500m Run
# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 5:30.68 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Lexa Shetler Loughborough 6:32.51
2      Sarah Morris Elginburg 6:46.83
3      Allie Smith Sinclair 7:14.92
4      Amber Merritt Harrowsmith 7:15.54
     Avery Sigurdson Loughborough NT
[Top of Page] [Event List]

Event 31 ATOM BOYS 1500m Run
# LESAA:Elliot McDermott Winston Churchill 5:23.95 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Blake Buchanan Loughborough 6:04.64
2      Ethan Hanley Elginburg 6:09.32
3      Derek Steacy Sinclair 6:13.46
4      Nate Forbes Loughborough 6:18.53
5      Samuel Sousa [3] Elginburg 6:21.93
6      Callum Dobing Loughborough 6:44.41
7      Owen Evans Sinclair 6:46.36
8      Jack Griffiths [2] Elginburg 6:56.70
[Top of Page] [Event List]

Event 32 ATOM GIRLS 1500m Run
# LESAA:Hailey Robertson Lancaster 5:48.31 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Kya Betke Loughborough 6:21.52
2      Nicole Dupuis Loughborough 6:32.21
3      Kayla Headrick Loughborough 6:39.70
4      Sedona Reade Harrowsmith 6:41.70
5      Lilah Booth Sinclair 6:45.34
6      Molly Stanton Perth Road 6:54.53
7      Riah Hornsby Sinclair 7:09.02
8      Emma Podgers Sinclair 7:09.06
[Top of Page] [Event List]

Event 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 50.18 2008

NAME TEAM TIME
1      Elginburg A Elginburg 55.71
2      Sinclair A Sinclair 56.99
3      Loughborough A Loughborough 57.27
4      Harrowsmith A Harrowsmith 58.83
5      Land O'Lakes A Land O'Lakes 1:04.24
[Top of Page] [Event List]

Event 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 54.76 2002

NAME TEAM TIME
1      Loughborough A Loughborough 1:00.71
2      Harrowsmith A Harrowsmith 1:01.30
3      Sinclair A Sinclair 1:02.56
4      Land O'Lakes A Land O'Lakes 1:03.94
5      Perth Road A Perth Road 1:04.27
6      Elginburg A Elginburg 1:06.10
7      Granite Ridge A Granite Ridge 1:06.17
8      Prince Charles A Prince Charles 1:07.40
[Top of Page] [Event List]

Event 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Prince Charles Panthers Prince Charles 56.45 2001

NAME TEAM TIME
1      Elginburg A Elginburg 1:01.19
2      Harrowsmith A Harrowsmith 1:02.79
3      Sinclair A Sinclair 1:03.69
4      Perth Road A Perth Road 1:03.74
5      Loughborough A Loughborough 1:04.17
6      Prince Charles A Prince Charles 1:04.92
[Top of Page] [Event List]

Event 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Joyceville Jayhawks Joyceville 57.63 2001

NAME TEAM TIME
1      Perth Road A Perth Road 1:05.86
2      Elginburg A Elginburg 1:06.38
3      Loughborough A Loughborough 1:06.78
4      Prince Charles A Prince Charles 1:08.25
5      Harrowsmith A Harrowsmith 1:12.06
6      Land O'Lakes A Land O'Lakes 1:14.30
[Top of Page] [Event List]

Event 37 ATOM BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Lancaster Lions Lancaster 1:03.01 2001

NAME TEAM TIME
1      Harrowsmith A Harrowsmith 1:05.61
2      Perth Road A Perth Road 1:07.73
3      Elginburg A Elginburg 1:09.45
4      Sinclair A Sinclair 1:10.39
5      Loughborough A Loughborough 1:10.44
[Top of Page] [Event List]

Event 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Cataraqui Woods Comets Cataraqui Woods 1:05.03 2001

NAME TEAM TIME
1      Harrowsmith A Harrowsmith 1:10.10
2      Loughborough A Loughborough 1:11.41
3      Sinclair A Sinclair 1:13.35
4      Elginburg A Elginburg 1:15.94
5      Perth Road A Perth Road 1:16.52
[Top of Page] [Event List]

Event 40 MIDGET BOYS High Jump
# LESAA:Gordan Gravesande Truedell 1.74 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Ethan Lucas Loughborough 1.50m
2      Preston Moon Loughborough 1.50m
3      Zach Beaubien Sinclair 1.45m
4      Braeden Hawley Granite Ridge 1.45m
5      Dennis Jost Prince Charles 1.45m
6      Alex Hawley Land O'Lakes 1.40m
7      Braydan Dunham Granite Ridge 1.35m
8      Blayne Thompson Land O'Lakes 1.35m
[Top of Page] [Event List]

Event 41 MIDGET GIRLS High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Glenburnie 1.52 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Hannah Stoness Loughborough 1.30m
2      Natasha Tremblay Land O'Lakes 1.25m
     Keeley Cox Land O'Lakes NM
     Alina Weaver-Rodriguez Sinclair NM
     Olivia Gallagher Sinclair NM
     Samantha Hageman Sinclair NM
     Hallie Deschamps Sinclair NM
[Top of Page] [Event List]

Event 42 BANTAM BOYS High Jump
# LESAA:Austin Check Lancaster 1.45 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Spencer Beaubien Sinclair 1.25m
2      David Heikkila Sinclair 1.25m
3      Lucas Thompson [4] Land O'Lakes 1.20m
4      Jacob Jones Elginburg 1.20m
5      Brennan Finucane Elginburg 1.20m
6      Kenny Babcock Elginburg 1.20m
6      Jesse Burns Elginburg 1.15m
7      Darcy Jost Prince Charles 1.15m
8      Travis Ball Prince Charles 1.15m
[Top of Page] [Event List]

Event 43 BANTAM GIRLS High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Winston Churchill 1.40 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Siyerra Vandewal Loughborough 1.30m
2      Olivya Vandewal Loughborough 1.25m
3      Rebecca Pearce Loughborough 1.20m
4      Sarah Morden Land O'Lakes 1.15m
5      Maddison Gunsiger Clarendon 1.15m
6      Elayna Jackson Land O'Lakes 1.10m
7      Brianna West Sinclair 1.05m
7      Jody Beach Elginburg 1.05m
7      Bree Lamont Elginburg 1.05m
[Top of Page] [Event List]

Event 44 ATOM BOYS High Jump
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 1.25 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      William Delouche Sinclair 1.05m
2      Logan Hammer Elginburg 1.05m
3      Zyaan Sawany Loughborough 1.05m
4      Dylan England Clarendon 1.00m
5      Jude Normille Land O'Lakes .95m
6      Layne Norman Loughborough .95m
6      Ryan Kreick Sinclair .95m
6      Ian Wiltshire Sinclair .95m
6      Chase Pomeroy Elginburg .95m
[Top of Page] [Event List]

Event 45 ATOM GIRLS High Jump
# LESAA:K. Yateman Rideau 1.24 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Emi Chabot Loughborough 1.05m
2      Josee Lamont Elginburg 1.00m
3      Isabella Uens Land O'Lakes .95m
4      Emma Vernet Sinclair .95m
5      Emma Podgers Sinclair .95m
     Grace Hannah Granite Ridge NM
     Chloe Saunders Land O'Lakes NM
     Fiona Pu Sinclair NM
[Top of Page] [Event List]

Event 46 MIDGET BOYS Long Jump
# LESAA:Brandon McIntosh Holsgrove 5.44 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Dain Bailey Perth Road 4.62m
2      Dennis Jost Prince Charles 4.50m
3      Ben Fitzgerald Prince Charles 4.48m
4      Cole Pond Loughborough 4.45m
5      Kayden McLeod Harrowsmith 4.27m
6      Jack St.Onge Sinclair 4.14m
7      Vincent Roberts Elginburg 4.12m
8      David Pickard Loughborough 4.07m
[Top of Page] [Event List]

Event 47 MIDGET GIRLS Long Jump
# LESAA:Jenna Black Calvin Park 4.53 2011

NAME AGE TEAM MARK
1      Macey Lutz Sinclair 4.31m
2      Hannah Stoness Loughborough 4.28m
3      Sierra Panetta Loughborough 4.12m
4      Myah Martin Loughborough 4.06m
5      Serena Loughlin Perth Road 3.95m
6      Jemma Gower Perth Road 3.79m
7      Megan Closs Harrowsmith 3.78m
8      Carly Corkey Perth Road 3.74m
[Top of Page] [Event List]

Event 48 BANTAM BOYS Long Jump
# LESAA:Kevin Golding Fairfield 4.69 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Keiran McNeely Harrowsmith 4.10m
2      Brennan Finucane Elginburg 4.01m
3      Liam Walsh Harrowsmith 3.76m
4      Spencer Beaubien Sinclair 3.75m
5      Ben Baillargeon Granite Ridge 3.59m
6      Ryan Mason Elginburg 3.51m
7      Isaac Melanson Perth Road 3.45m
8      Gage Bootsma Prince Charles 3.38m
[Top of Page] [Event List]

Event 49 BANTAM GIRLS Long Jump
# LESAA:Isabelle Froom Odessa 4.29 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Olivia Melo Perth Road 3.34m
2      Brianna West Sinclair 3.34m
3      Julia Zuliniak Loughborough 3.33m
4      Magnolia Miller Prince Charles 3.29m
5      Olivya Vandewal Loughborough 3.29m
6      Justyne Bennett Sinclair 3.27m
7      Samantha Nicholson Elginburg 3.14m
8      Sophie Norman Prince Charles 3.09m
[Top of Page] [Event List]

Event 50 ATOM BOYS Long Jump
# LESAA:Ben Posthumus Lord Strathcona 3.83 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Will Brown Harrowsmith 3.30m
2      Mason Perry Harrowsmith 3.26m
3      Ethan Hanley Elginburg 3.23m
4      Owen Aylesworth Perth Road 3.16m
5      Kaden Fowler Perth Road 3.06m
6      Nathan Vanasseldonk Perth Road 3.00m
7      Fred Knapp Harrowsmith 2.81m
8      Austin Barker Land O'Lakes 2.74m
[Top of Page] [Event List]

Event 51 ATOM GIRLS Long Jump
# LESAA:Kelly deHoop Winston Churchill 3.65 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Ashley Fitzgerald Prince Charles 3.02m
2      Parker Friendship Harrowsmith 2.97m
3      Chloe Saunders Land O'Lakes 2.96m
4      Kaya Richardson Prince Charles 2.89m
5      Nicole Dupuis Loughborough 2.83m
6      Lindsay Brown Harrowsmith 2.80m
7      Keely Sakell Sinclair 2.61m
8      Lily Rumbolt Loughborough 2.60m
8      Mabel Saunders Granite Ridge 2.60m
[Top of Page] [Event List]

Event 52 MIDGET BOYS Triple Jump
# LESAA:Jophiel Sarkodie Venier 11.11 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Dain Bailey Perth Road 9.67m
2      Jack St.Onge Sinclair 9.24m
3      Dennis Jost Prince Charles 9.21m
4      Cole Pond Loughborough 9.14m
5      Phillip Cowdy Land O'Lakes 9.03m
6      Isaac Chapman-Kenyon Sinclair 8.96m
7      William Smith-Blythe Sinclair 8.89m
8      Travis Leblanc Harrowsmith 8.73m
[Top of Page] [Event List]

Event 53 MIDGET GIRLS Triple Jump
# LESAA:Portia Worthy Lancaster 10.02 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Macey Lutz Sinclair 9.07m
2      Serena Loughlin Perth Road 8.84m
3      Carly Corkey Perth Road 8.71m
4      Hailey McNeely Harrowsmith 8.19m
5      Emma Fillion Perth Road 7.72m
6      Mairina Jackson Land O'Lakes 7.60m
7      Emily Conner Land O'Lakes 7.53m
8      Grace Swinton Prince Charles 7.27m
[Top of Page] [Event List]

Event 54 BANTAM BOYS Triple Jump
# LESAA:Spencer Riley Fairfield 9.26 2012

NAME AGE TEAM MARK
1      Ciaran Evans Sinclair 8.22m
2      Spencer Beaubien Sinclair 8.22m
3      Josh Bennett Perth Road 8.10m
4      Jacob Jones Elginburg 8.07m
5      Jacob Anglin Elginburg 7.96m
6      Ethan Downton Sinclair 7.87m
7      Blake Aylesworth Perth Road 7.70m
8      Gage Bootsma Prince Charles 7.58m
[Top of Page] [Event List]

Event 55 BANTAM GIRLS Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 8.96 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Victoria Rattray Perth Road 7.63m
2      Brianna West Sinclair 7.62m
3      Adison Duffy Harrowsmith 7.57m
4      Georgia Whyte Perth Road 7.51m
5      Olivia Melo Perth Road 7.45m
6      Paige Drew Land O'Lakes 7.22m
7      Ruby Spencer Sinclair 7.17m
8      Magnolia Miller Prince Charles 7.05m
[Top of Page] [Event List]

Event 56 ATOM BOYS Triple Jump
# LESAA:Zack Fedora Lord Strathcona 7.84 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Noah McDougall Harrowsmith 7.68m
2      Logan Hammer Elginburg 7.07m
3      Mason Joynt Loughborough 6.88m
4      William Delouche Sinclair 6.58m
5      Iain McShane Perth Road 6.50m
6      Cole Blakely Perth Road 6.28m
7      Jack Norgaard Harrowsmith 6.27m
8      Callum Dobing Loughborough 6.16m
[Top of Page] [Event List]

Event 57 ATOM GIRLS Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 7.87 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Kaya Richardson Prince Charles 6.83m
2      Keely Sakell Sinclair 6.28m
3      Katelyn Tye Perth Road 6.23m
4      Fiona Pu Sinclair 6.05m
5      Lilah Booth Sinclair 6.01m
6      Lindsay Brown Harrowsmith 5.74m
7      Lily Rumbolt Loughborough 5.48m
8      Livia Robb Perth Road 4.99m
[Top of Page] [Event List]

Event 58 MIDGET BOYS Shot Put
# LESAA:Gavin Davis-Young Loughborough 13.85 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Zac Osborne Loughborough 9.56m
2      Zach Beaubien Sinclair 9.31m
3      Ethan Coulas Elginburg 8.94m
4      Jack St.Onge Sinclair 8.70m
5      Jake Page Granite Ridge 8.55m
6      Wyatt McVeigh Granite Ridge 8.22m
7      Elyk Knapp Harrowsmith 8.12m
8      Ben Snider Harrowsmith 7.76m
[Top of Page] [Event List]

Event 59 MIDGET GIRLS Shot Put
# LESAA:Ashley Widmont Acadie 9.34 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Jillian Batsford Sinclair 8.46m
2      Teagan Cox Land O'Lakes 7.85m
3      Ashley Veley Loughborough 7.71m
4      Clara Bresee Harrowsmith 7.66m
5      Mairina Jackson Land O'Lakes 7.38m
6      Mackenzie Fowler Perth Road 7.33m
7      Alina Weaver-Rodriguez Sinclair 7.10m
8      Keeley Cox Land O'Lakes 7.09m
[Top of Page] [Event List]