Licensed to: LESAA

Region 5 Com[lete Results 2016

CaraCo

Wednesday, June 8, 2016

06/08/2016 - 06/08/2016


Ev# 1 OPEN BOYS 3000m Run Ev# 2 OPEN GIRLS 3000m Run Ev# 3 MIDGET BOYS 100m Dash Ev# 4 MIDGET GIRLS 100m Dash
Ev# 5 BANTAM BOYS 100m Dash Ev# 6 BANTAM GIRLS 100m Dash Ev# 7 ATOM BOYS 100m Dash Ev# 8 ATOM GIRLS 100m Dash
Ev# 9 MIDGET BOYS 400m Dash Ev# 10 MIDGET GIRLS 400m Dash Ev# 11 BANTAM BOYS 400m Dash Ev# 12 BANTAM GIRLS 400m Dash
Ev# 13 ATOM BOYS 400m Dash Ev# 14 ATOM GIRLS 400m Dash Ev# 15 MIDGET BOYS 200m Dash Ev# 16 MIDGET GIRLS 200m Dash
Ev# 17 BANTAM BOYS 200m Dash Ev# 18 BANTAM GIRLS 200m Dash Ev# 19 ATOM BOYS 200m Dash Ev# 20 ATOM GIRLS 200m Dash
Ev# 21 MIDGET BOYS 800m Run Ev# 22 MIDGET GIRLS 800m Run Ev# 23 BANTAM BOYS 800m Run Ev# 24 BANTAM GIRLS 800m Run
Ev# 25 ATOM BOYS 800m Run Ev# 26 ATOM GIRLS 800m Run Ev# 27 MIDGET BOYS 1500m Run Ev# 28 MIDGET GIRLS 1500m Run
Ev# 29 BANTAM BOYS 1500m Run Ev# 30 BANTAM GIRLS 1500m Run Ev# 31 ATOM BOYS 1500m Run Ev# 32 ATOM GIRLS 1500m Run
Ev# 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay Ev# 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay Ev# 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay Ev# 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay
Ev# 37 ATOM BOYS 4x100m Relay Ev# 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay Ev# 40 MIDGET BOYS High Jump Ev# 41 MIDGET GIRLS High Jump
Ev# 42 BANTAM BOYS High Jump Ev# 43 BANTAM GIRLS High Jump Ev# 44 ATOM BOYS High Jump Ev# 45 ATOM GIRLS High Jump
Ev# 46 MIDGET BOYS Long Jump Ev# 47 MIDGET GIRLS Long Jump Ev# 48 BANTAM BOYS Long Jump Ev# 49 BANTAM GIRLS Long Jump
Ev# 50 ATOM BOYS Long Jump Ev# 51 ATOM GIRLS Long Jump Ev# 52 MIDGET BOYS Triple Jump Ev# 53 MIDGET GIRLS Triple Jump
Ev# 54 BANTAM BOYS Triple Jump Ev# 55 BANTAM GIRLS Triple Jump Ev# 56 ATOM BOYS Triple Jump Ev# 57 ATOM GIRLS Triple Jump
Ev# 58 MIDGET BOYS Shot Put Ev# 59 MIDGET GIRLS Shot Put

[Top of Page] [Event List]

Event 1 OPEN BOYS 3000m Run
# LESAA:Cameron Linscott Vanier 9:59.35 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Ben Moffet 13 LAS 10:55.24
2      Joseph Buske 13 LAS 11:55.93
3      Jeremy Therrien 13 LAS 12:26.54
4      Ben Gardner 13 SJA 12:28.78
5      Kai Esselaar 13 SJA 12:29.24
6      Matti Saraka 13 SJA 12:30.24
7      Connor McCormack 13 SJA 12:30.93
8      Ethan Sutton 11 WELB 12:50.97
[Top of Page] [Event List]

Event 2 OPEN GIRLS 3000m Run
# LESAA:Jenny Casson Vanier 11:17.06 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Haylie Kirkpatrick 13 JOYC 12:08.05
2      Marie Parent 13 WELB 13:26.85
3      Sophie Saunders-Lambert 13 SJA 13:31.29
4      Ariana Mepham 11 WELB 15:35.35
5      Layle Byne 13 SJA 15:36.70
[Top of Page] [Event List]

Event 3 MIDGET BOYS 100m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 12.10 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Maxim McAuley-Stone 13 WELB 13.44
2      Nash LeGood 13 LAS 13.95
3      Alex Patterson 13 STORR 14.07
4      Gabe Lee 13 WELB 14.69
5      Derek Hamilton 13 LAS 14.70
6      Luc Reeve 13 WELB 14.75
7      Jack Hawkins 13 GLEN 14.82
8      Quest Hamblett 13 FRON 15.17
[Top of Page] [Event List]

Event 4 MIDGET GIRLS 100m Dash
# LESAA:Jessica Keating Lancaster 13.26 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Ella Pratt-Vallier 13 LAS 14.29
2      MacKensie Banks 13 STORR 14.66
3      Jada Sedore 13 GLEN 14.89
4      Abby Howland 13 STORR 14.91
5      Macey Scovill 13 GLEN 14.95
6      Abby Geen 13 WELB 15.05
7      Gilene Graham 13 LAS 15.22
8      Tessa Ellis-Lane 13 GLEN 15.70
[Top of Page] [Event List]

Event 5 BANTAM BOYS 100m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 13.30 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Jacob Ball 11 GLEN 14.37
2      Spencer Smith 10 SJA 15.33
3      Jordan Buick 11 WELB 15.41
4      XAVIOR OARE 11 RHTS 15.60
5      JACOB GRIFFIN 11 RHTS 15.69
6      William Mitchell 10 SJA 15.84
7      LOGAN BEAMISH 11 SIMC 15.86
8      Sam Jansen 11 WELB 15.98
[Top of Page] [Event List]

Event 6 BANTAM GIRLS 100m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 13.64 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Stella Cartmell 11 WELB 15.14
2      OCEAN BOWMAN 11 RHTS 15.23
3      Hailey Twigg 11 STORR 15.38
4      Sophie Lutz 10 SJA 15.58
5      Kyla McAuley-Stone 11 WELB 15.67
6      Isabella Ball-Graham 11 STORR 15.70
7      Naeema Hamblett 11 FRON 15.92
8      Hailey Hart 11 WELB 16.40
[Top of Page] [Event List]

Event 7 ATOM BOYS 100m Dash
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 14.60 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Seth Cavanagh 9 STORR 16.12
2      Seth Fulton 9 JOYC 16.36
3      Noah Hyde 8 SJA 16.61
4      QUINCY LEAVER 9 SIMC 16.62
5      Cutter Ferguson 8 SJA 16.76
6      Morgan Paul 9 JOYC 16.97
7      Ryan Lavigne 8 SJA 17.06
8      Logan Kincaid 9 WELB 17.10
[Top of Page] [Event List]

Event 8 ATOM GIRLS 100m Dash
# LESAA:Jada Packer Cataraqui Woods 15.02 2012

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Lola Kenny 9 STORR 16.57
2      Alexis Vrana 8 SJA 16.66
3      Jestyne Henwood 8 SJA 16.99
4      Ella Koolen 8 SJA 17.02
5      Kaleigh Oulton 9 WELB 17.11
6      Faith Murano 9 STORR 17.19
7      Amanda Francis 9 WELB 17.37
8      Hannah Norman 9 STORR 17.62
[Top of Page] [Event List]

Event 9 MIDGET BOYS 400m Dash
# LESAA:Josh VanNiedek Loughborough 56.04 2007

NAME AGE TEAM TIME
1      Anthony Couto 13 WELB 1:03.11
2      Tejeshwar Harikrishnan 13 WELB 1:07.98
3      James Henwood 13 LAS 1:08.94
4      Tommy Hammond 13 LAS 1:10.00
5      Riley Hickey 13 JOYC 1:13.14
6      Mathew Hogeboom 13 STORR 1:13.56
7      Ryan Plunkett 13 WELB 1:17.90
8      Carter Veley 13 WELB 1:18.07
[Top of Page] [Event List]

Event 10 MIDGET GIRLS 400m Dash
# LESAA:Nicole Armstrong Loughborough 1:02.44 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Macey Scovill 13 GLEN 1:08.90
2      Leah Scott 13 JOYC 1:11.70
3      Mia Larsen-King 13 LAS 1:14.20
4      Seca McRae 13 WELB 1:17.70
5      Brooklyn Arpin 13 WELB 1:19.40
6      Morgan McCallum 13 JOYC 1:21.20
7      Kayla Smith 13 LAS 1:26.80
     KEARA REID 13 RHTS NT
[Top of Page] [Event List]

Event 11 BANTAM BOYS 400m Dash
# LESAA:Jamie Faulkner Rideau 1:04.14 2002

NAME AGE TEAM TIME
1      Chase Benford 10 SJA 1:11.67
2      Bill McIlroy 10 SJA 1:13.51
3      Finn Rutherford 10 SJA 1:14.47
4      PRESTON REID 11 RHTS 1:16.26
5      Jack Nelson 10 SJA 1:17.49
6      Teagan Good 11 GLEN 1:17.53
7      XAVIOR OARE 11 RHTS 1:18.44
8      Nathan Maclennan 11 WELB 1:18.92
[Top of Page] [Event List]

Event 12 BANTAM GIRLS 400m Dash
# LESAA:Chelsea Musgrove Loughborough 1:07.06 2006

NAME AGE TEAM TIME
1      Jessica Hynes 10 SJA 1:17.74
2      Sophie Lutz 10 SJA 1:17.90
3      Dacia Fritz 10 SJA 1:18.56
4      Vienna Harsell 10 SJA 1:20.15
5      Mia Penney 10 SJA 1:26.03
6      Momiji Canuel 10 SJA 1:27.55
7      Avery Watson 11 STORR 1:27.81
8      Ava Benn 11 WELB 1:27.91
[Top of Page] [Event List]

Event 13 ATOM BOYS 400m Dash
# LESAA:Cole Horseman Amherstview 1:10.65 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Paddy Finn 9 WELB 1:20.61
2      Carter Cassidy 9 WELB 1:23.78
3      Morgan Paul 9 JOYC 1:25.04
4      Damien Mantejo 9 FAVE 1:25.21
5      Brady Knox 9 FAVE 1:26.80
6      Chuck Spuzak 8 SJA 1:27.10
7      Ronan O'Connor 9 JOYC 1:29.14
8      Tyken Wynes 8 SJA 1:29.48
[Top of Page] [Event List]

Event 14 ATOM GIRLS 400m Dash
# LESAA:Anna Workman Polson Park 1:12.72 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Ella Koolen 8 SJA 1:21.05
2      Jestyne Henwood 8 SJA 1:22.16
3      Alexis Vrana 8 SJA 1:22.45
4      Emily Standen 8 SJA 1:28.64
5      Tova Wells 8 SJA 1:30.54
6      Zoe Eaton 9 WELB 1:32.89
7      Reece Leeder 9 GLEN 1:33.75
8      Sophie Saunders-Lambert 13 SJA 1:33.87
[Top of Page] [Event List]

Event 15 MIDGET BOYS 200m Dash
# LESAA:Allan Down Calvin Park 25.28 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Nash LeGood 13 LAS 28.16
2      Derek Hamilton 13 LAS 30.22
3      Gabe Lee 13 WELB 31.35
4      Tommy Hammond 13 LAS 31.51
5      Trevor Bunn 13 LAS 31.59
6      Quest Hamblett 13 FRON 31.85
7      Greg Pedlar 13 GLEN 31.87
8      Jacob Lyons 13 GLEN 32.81
[Top of Page] [Event List]

Event 16 MIDGET GIRLS 200m Dash
# LESAA:Marissa Battle Vanier 27.38 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Ella Pratt-Vallier 13 LAS 29.14
2      Haylie Kirkpatrivk 13 JOYC 30.02
3      Gilene Graham 13 LAS 30.27
4      Jada Sedore 13 GLEN 30.81
5      Avah Allan 13 JOYC 31.71
6      Olivia Decouto 13 WELB 31.78
7      KYLIE LEDUC 13 RHTS 31.91
8      Amelia Bailey 13 WELB 32.01
[Top of Page] [Event List]

Event 17 BANTAM BOYS 200m Dash
# LESAA:Dylan Thomason Tamworth 27.81 2013

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Chase Benford 10 SJA 29.27
2      Jacob Ball 11 GLEN 29.34
3      Finn Rutherford 10 SJA 31.74
4      Spencer Smith 10 SJA 32.32
5      XAVIOR OARE 11 RHTS 32.51
6      Gabriel Tremblay 10 SJA 32.69
7      LOGAN BEAMISH 11 SIMC 33.16
8      ZAC SCOTT 11 RHTS 36.39
[Top of Page] [Event List]

Event 18 BANTAM GIRLS 200m Dash
# LESAA:Krissy Berndt Loughborough 28.66 2007

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Stella Cartmell 11 WELB 31.72
2      Sophie Lutz 10 SJA 32.79
3      Isabella Ball-Graham 11 STORR 32.97
4      OCEAN BOWMAN 11 RHTS 33.13
5      Kyla McAuley-Stone 11 WELB 33.21
6      Vienna Harsell 10 SJA 34.25
7      Dacia Fritz 10 SJA 34.71
8      Brylie Wynes 10 SJA 35.34
[Top of Page] [Event List]

Event 19 ATOM BOYS 200m Dash
# LESAA:Spencer Lanthier Henderson 31.58 2003

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Nick Manuel 8 SJA 34.12
2      Damien Mantejo 9 FAVE 35.72
3      Weston Ebrahim 8 SJA 35.77
4      Cohan Sands 9 GLEN 35.93
5      Logan Kincaid 9 WELB 36.67
6      Cutter Ferguson 8 SJA 36.71
7      Jackson Baldree 9 JOYC 37.52
8      Ronan O'Connor 9 JOYC 37.65
[Top of Page] [Event List]

Event 20 ATOM GIRLS 200m Dash
# LESAA:Leah Garrison Harrowsmith 32.06 2005

NAME AGE TEAM TIME

FINALS
1      Sadie Watkins-Southward 8 SJA 34.60
2      Alexis Vrana 8 SJA 36.47
3      Olivia Holah 8 SJA 36.87
4      Rhya Parker 9 JOYC 37.52
5      Briley Watson 9 STORR 37.77
6      Jocelyn Leeder 9 GLEN 37.87
7      Callie McCallum 9 JOYC 40.00
8      Maddie Allen 9 JOYC 40.12
[Top of Page] [Event List]

Event 21 MIDGET BOYS 800m Run
# LESAA:Josh George Henderson 2:17.95 2004

NAME AGE TEAM TIME
1      Anthony Couto 13 WELB 2:27.54
2      Joseph Buske 13 LAS 2:42.10
3      Andrew Sprague 13 LAS 2:50.45
4      Tommy Hammond 13 LAS 2:50.67
[Top of Page] [Event List]

Event 22 MIDGET GIRLS 800m Run
# LESAA:Alison Devlin Loughbotough 2:31.18 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Abby Howland 13 STORR 2:41.13
2      Claire Sedgewick 13 WELB 3:04.09
3      Hannah Baldree 13 JOYC 3:06.86
4      Marie Parent 13 WELB 3:09.00
5      Hannah McQuaig 13 LAS 3:17.44
6      Morgan McCallum 13 JOYC 3:23.10
7      Brooklyn Arpin 13 WELB 3:23.44
8      Darcy Harris 13 GLEN 3:24.13
[Top of Page] [Event List]

Event 23 BANTAM BOYS 800m Run
# LESAA:Ian Donald Winston Churchill 2:30.46 2003

NAME AGE TEAM TIME
1      Caleb North 11 WELB 2:48.25
2      Bill McIlroy 10 SJA 2:49.13
3      Teagan Good 11 GLEN 2:51.68
4      PRESTON REID 11 RHTS 2:55.54
5      Liam Kincaid 11 WELB 2:56.31
6      Carter Sedgewick 11 WELB 2:57.17
7      Jack Nelson 10 SJA 2:57.18
8      Kai Esselaar 13 SJA 2:57.86
[Top of Page] [Event List]

Event 24 BANTAM GIRLS 800m Run
# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 2:38.73 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Dacia Fritz 10 SJA 2:56.73
2      Natalie Wowk 11 WELB 3:04.52
3      Toree Asselstine 11 WELB 3:05.64
4      Jessica Hynes 10 SJA 3:14.16
5      Gracie Clowater 10 SJA 3:18.75
6      Cadence Piatkowski 11 JOYC 3:23.80
7      Marissa Cassell 11 GLEN 3:31.00
8      Ella Ubdegrove 11 JOYC 3:36.47
[Top of Page] [Event List]

Event 25 ATOM BOYS 800m Run
# LESAA:R. Uens Newburgh 2:41.83 2000

NAME AGE TEAM TIME
1      Weston Ebrahim 8 SJA 3:01.73
2      Cooper MacNeil 8 SJA 3:04.56
3      Aaron Mumford 8 SJA 3:12.05
4      Severin Steele 9 WELB 3:19.28
5      Ethan Campbell 9 FAVE 3:20.56
6      Theron Morningstar 9 JOYC 3:20.73
7      Ronan O'Connor 9 JOYC 3:20.78
8      Noah Hill 8 SJA 3:21.35
[Top of Page] [Event List]

Event 26 ATOM GIRLS 800m Run
# LESAA:Anna Workman Polson Park 2:52.08 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Ella Koolen 8 SJA 3:12.38
2      Taya Cooper 9 JOYC 3:15.53
3      Kaitlyn Drummond 9 WELB 3:21.22
4      Emily Standen 8 SJA 3:21.60
5      Tessie Chen 8 SJA 3:33.25
6      Zinnia Yendt 8 SJA 3:33.27
7      Zoe Eaton 9 WELB 3:39.14
8      Rosslyn Clark 8 SJA 3:39.25
[Top of Page] [Event List]

Event 27 MIDGET BOYS 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 4:41.07 2013

NAME AGE TEAM TIME
1      Anthony Couto 13 WELB 4:55.10
2      Ben Moffet 13 LAS 4:56.21
3      Jeremy Therrien 13 LAS 5:42.33
4      Carter Hayes 13 WELB 6:01.89
5      Adam Doyle 13 WELB 6:18.36
[Top of Page] [Event List]

Event 28 MIDGET GIRLS 1500m Run
# LESAA:Nicole Armstrong Loughbotough 5:13.20 2010

NAME AGE TEAM TIME
1      Abby Howland 13 STORR 5:36.76
2      Claire Sedgewick 13 WELB 6:07.50
3      Marie Parent 13 WELB 6:29.86
4      Hannah McQuaig 13 LAS 6:41.13
5      Hannah Baldree 13 JOYC 6:41.24
6      DAKOTA OLIVER 13 SIMC 6:51.31
7      Corlyn Sharpe 13 JOYC 7:02.97
     Haylie Kirkpatrivk 13 JOYC NT
[Top of Page] [Event List]

Event 29 BANTAM BOYS 1500m Run
# LESAA:Konner Weston Bayridge 5:01.81 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Bill McIlroy 10 SJA 5:51.54
2      Ben Gardner 13 SJA 5:56.73
3      Liam Kincaid 11 WELB 6:04.35
4      Ethan Sutton 11 WELB 6:04.55
5      Carter Sedgewick 11 WELB 6:04.60
6      PRESTON REID 11 RHTS 6:08.37
7      Matti Saraka 13 SJA 6:09.81
8      SAM HOW-KHARILLUA 11 RHTS 6:20.83
[Top of Page] [Event List]

Event 30 BANTAM GIRLS 1500m Run
# LESAA:Logan Mederios Loughbotough 5:30.68 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Teegan Whitney 11 GLEN 6:09.65
2      Natalie Wowk 11 WELB 6:27.37
3      Gracie Clowater 10 SJA 7:04.15
4      Kristina Haley 11 FAVE 7:27.44
5      Layla Byne 10 SJA 7:50.30
     Annie Parent 11 WELB NT
     Hadley MacPherson 10 SJA NT
     Samanta Delisle 10 SJA NT
[Top of Page] [Event List]

Event 31 ATOM BOYS 1500m Run
# LESAA:Elliot McDermott Winston Churchill 5:23.95 2009

NAME AGE TEAM TIME
1      Paddy Finn 9 WELB 5:55.51
2      Conner McCormack [4] 9 SJA 5:56.42
3      Joe Kaufman 9 JOYC 6:09.86
4      Cooper MacNeil 8 SJA 6:14.54
5      Nate Kelsey [5] 9 SJA 6:17.42
6      Jack Harris 8 SJA 6:18.18
7      David Duggan 8 SJA 6:32.16
8      Jeremy Castellarin 8 SJA 6:34.89
[Top of Page] [Event List]

Event 32 ATOM GIRLS 1500m Run
# LESAA:Hailey Robertson Lancaster 5:48.31 2012

NAME AGE TEAM TIME
1      Jocelyn Leeder 9 GLEN 6:25.22
2      Jestyne Henwood 8 SJA 6:27.56
3      Sophie Saunders-Lambert 13 SJA 6:31.37
4      Taya Cooper 9 JOYC 6:31.92
5      Tova Wells 8 SJA 6:31.99
6      Olivia Holah 8 SJA 6:32.42
7      Emily Standen 8 SJA 6:44.27
8      Oliva Delisle 8 SJA 7:05.88
[Top of Page] [Event List]

Event 33 MIDGET BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 50.18 2008

NAME TEAM TIME
1      Welborne A WELB 57.22
2      Lasalle A LAS 57.68
3      Storrington A STORR 1:00.36
4      JOYCE A JOYC 1:02.18
5      Glenburnie A GLEN 1:04.95
[Top of Page] [Event List]

Event 34 MIDGET GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Calvin Park Comets Calvin Park 54.76 2002

NAME TEAM TIME
1      Lasalle A LAS 59.49
2      Storrington A STORR 1:00.50
3      Glenburnie A GLEN 1:01.14
4      Welborne A WELB 1:01.19
5      JOYCE A JOYC 1:01.40
6      RIDEAU HEIGHTS A RHTS 1:02.18
[Top of Page] [Event List]

Event 35 BANTAM BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Prince Charles Panthers Prince Charles 56.45 2001

NAME TEAM TIME
1      RIDEAU HEIGHTS A RHTS 1:02.39
2      Sir John A A SJA 1:03.27
3      Glenburnie A GLEN 1:04.14
4      Storrington A STORR 1:10.71
5      SIMCOE A SIMC 1:12.14
6      JOYCE A JOYC 1:13.32
[Top of Page] [Event List]

Event 36 BANTAM GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Joyceville Jayhawks Joyceville 57.63 2001

NAME TEAM TIME
1      Welborne A WELB 1:05.55
2      Sir John A A SJA 1:07.02
3      Storrington A STORR 1:07.22
4      JOYCE A JOYC 1:09.18
5      Glenburnie A GLEN 1:11.97
6      RIDEAU HEIGHTS A RHTS 1:12.67
[Top of Page] [Event List]

Event 37 ATOM BOYS 4x100m Relay
# LESAA:Lancaster Lions Lancaster 1:03.01 2001

NAME TEAM TIME
1      Sir John A A SJA 1:09.50
2      Welborne A WELB 1:10.91
3      JOYCE A JOYC 1:11.54
4      Glenburnie A GLEN 1:13.65
5      Storrington A STORR 1:14.07
6      RIDEAU HEIGHTS A RHTS 1:20.10
[Top of Page] [Event List]

Event 38 ATOM GIRLS 4x100m Relay
# LESAA:Cataraqui Woods Comets Cataraqui Woods 1:05.03 2001

NAME TEAM TIME
1      Sir John A A SJA 1:09.30
2      Storrington A STORR 1:10.36
3      Welborne A WELB 1:11.78
4      JOYCE A JOYC 1:13.12
5      Glenburnie A GLEN 1:19.56
[Top of Page] [Event List]

Event 40 MIDGET BOYS High Jump
# LESAA:Gordan Gravesande Truedell 1.74 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Jacob Corby 13 FAVE 1.55m
2      Maxim McAuley-Stone 13 WELB 1.55m
3      Alex Patterson 13 STORR 1.45m
4      Tejeshwar Harikrishnan 13 WELB 1.40m
5      Brody Seitz 13 WELB 1.35m
6      Matthew Perry 13 STORR 1.25m
6      Caleb Patry 13 WELB 1.25m
     Gage Cavanah 13 STORR NM
[Top of Page] [Event List]

Event 41 MIDGET GIRLS High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Glenburnie 1.52 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Leah Scott 13 JOYC 1.25m
     Hope Jackson 13 STORR NM
[Top of Page] [Event List]

Event 42 BANTAM BOYS High Jump
# LESAA:Austin Check Lancaster 1.45 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Tyler Smith 11 STORR 1.15m
     Lucas Burns 11 FAVE NM
[Top of Page] [Event List]

Event 43 BANTAM GIRLS High Jump
# LESAA:Jenni O'Neil Winston Churchill 1.40 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Hailey Twigg 11 STORR 1.35m
2      Madeline Pare 11 STORR 1.15m
3      Tori Shaver 11 STORR 1.15m
4      Avery Garofalo 11 JOYC 1.10m
5      Wynter Heymans 11 JOYC 1.10m
6      Avery Watson 11 STORR 1.10m
6      Maddie Torrance 11 JOYC 1.10m
7      Kristina Haley 11 FAVE 1.05m
[Top of Page] [Event List]

Event 44 ATOM BOYS High Jump
# LESAA:David Cox Sharbot Lake 1.25 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Seth Cavanagh 9 STORR 1.15m
2      Kallen Serson 9 STORR 1.05m
3      Evan McIsaac 9 STORR 1.05m
4      Bryce Forman 9 JOYC .95m
5      Jacob Gilbert 9 FAVE .95m
6      Brady Know 9 FAVE .95m
6      Leif Piatkowski 9 JOYC .95m
6      Joe Kaufman 9 JOYC .95m
[Top of Page] [Event List]

Event 45 ATOM GIRLS High Jump
# LESAA:K. Yateman Rideau 1.24 2000

NAME AGE TEAM MARK
1      Lola Kenney 9 STORR 1.25m #
2      Willow Snider 9 STORR 1.05m
3      Arlie Mooney 9 FAVE 1.00m
4      Olivia Doreen 9 FAVE .95m
     Jordan Litwin 9 FAVE NM
     Lyndsay Pare 9 STORR NM
[Top of Page] [Event List]

Event 46 MIDGET BOYS Long Jump
# LESAA:Brandon McIntosh Holsgrove 5.44 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Alex Patterson 13 STORR 4.65m
2      Caleb Patry 13 WELB 4.40m
3      Nash LeGood 13 LAS 4.17m
4      Tejeshwar Harikrishnan 13 WELB 4.14m
5      Gabe Lee 13 WELB 4.10m
6      Luc Reeve 13 WELB 4.06m
7      Colby Sonneveld 13 JOYC 3.98m
8      Ross Milligan 13 STORR 3.87m
[Top of Page] [Event List]

Event 47 MIDGET GIRLS Long Jump
# LESAA:Jenna Black Calvin Park 4.53 2011

NAME AGE TEAM MARK
1      Hope Murphy 13 LAS 4.35m
2      Macey Scovill 13 GLEN 4.21m
3      MacKensie Banks 13 STORR 4.20m
4      Caelyn McKenzie 13 WELB 4.04m
5      Leah Scott 13 JOYC 4.01m
6      Amelia Bailey 13 WELB 3.92m
7      Mia Larsen-King 13 LAS 3.88m
8      KYLIE LEDUC 13 RHTS 3.69m
[Top of Page] [Event List]

Event 48 BANTAM BOYS Long Jump
# LESAA:Kevin Golding Fairfield 4.69 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Tyler Smith 11 STORR 3.80m
2      Ethan Sutton 11 WELB 3.80m
3      Connor Hobin 11 WELB 3.79m
4      Teagan Good 11 GLEN 3.65m
5      LOGAN BEAMISH 11 SIMC 3.63m
6      Clancy Johnson 11 WELB 3.62m
7      Jean-Paul Masotti 10 SJA 3.52m
8      Gabriel Tremblay 10 SJA 3.42m
[Top of Page] [Event List]

Event 49 BANTAM GIRLS Long Jump
# LESAA:Isabelle Froom Odessa 4.29 2008

NAME AGE TEAM MARK
1      Isabella Ball-Graham 11 STORR 3.54m
2      Hailey Porter 10 SJA 3.50m
3      OCEAN BOWMAN 11 RHTS 3.40m
4      Jessica Hynes 10 SJA 3.39m
5      Kate MacDonald 11 GLEN 3.30m
6      Kyla McAuley-Stone 11 WELB 3.20m
7      Hannah Kerr 11 WELB 3.19m
8      Rayne Heymans 11 JOYC 3.00m
[Top of Page] [Event List]

Event 50 ATOM BOYS Long Jump
# LESAA:Ben Posthumus Lord Strathcona 3.83 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Seth Cavanagh 9 STORR 3.65m
2      William McBratney 9 WELB 3.25m
3      Cohen Patry 9 WELB 3.21m
4      Weston Ebrahim 8 SJA 3.20m
5      Seth Fulton 9 JOYC 3.09m
6      TY-JAY WILLIAMS 9 RHTS 2.93m
7      Ryan Lavigne 8 SJA 2.90m
8      Sam Stutt 9 STORR 2.88m
[Top of Page] [Event List]

Event 51 ATOM GIRLS Long Jump
# LESAA:Kelly deHoop Winston Churchill 3.65 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      Kaleigh Oulton 9 WELB 3.24m
2      Camryn Boyd 8 SJA 3.19m
3      Amanda Francis 9 WELB 3.11m
4      Olivia Delisle 8 SJA 3.04m
5      Jessie Ball 9 STORR 2.96m
6      Briley Watson 9 STORR 2.87m
7      Laurianne Delisle 8 SJA 2.83m
8      Megan Duquette 8 SJA 2.80m
[Top of Page] [Event List]

Event 52 MIDGET BOYS Triple Jump
# LESAA:Jophiel Sarkodie Venier 11.11 2005

NAME AGE TEAM MARK
1      James Henwood 13 LAS 9.33m
2      Luc Reeve 13 WELB 9.25m
3      Caleb Patry 13 WELB 9.24m
4      Chance Barens 13 WELB 8.72m
5      Matthew Hogeboom 13 STORR 8.24m
6      Carter Veley 13 WELB 8.12m
7      CAM SCOTT 13 RHTS 8.02m
8      Ross Milligan 13 STORR 7.71m
[Top of Page] [Event List]

Event 53 MIDGET GIRLS Triple Jump
# LESAA:Portia Worthy Lancaster 10.02 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Eve Hutchison 13 LAS 9.16m
2      MacKensie Banks 13 STORR 9.16m
3      Ella Pratt-Vallier 13 LAS 9.14m
4      Hope Murphy 13 LAS 9.11m
5      Caelyn McKenzie 13 WELB 8.57m
6      Mia Larsen-King 13 LAS 8.37m
7      Cora Milligan 13 STORR 7.77m
8      KYLIE LEDUC 13 RHTS 7.53m
[Top of Page] [Event List]

Event 54 BANTAM BOYS Triple Jump
# LESAA:Spencer Riley Fairfield 9.26 2012

NAME AGE TEAM MARK
1      Jacob Ball 11 GLEN 9.70m #
2      Clancy Johnson 11 WELB 8.49m
3      Jordan Buick 11 WELB 8.43m
4      Connor Hobin 11 WELB 8.36m
5      GRADY MACCAULEY 11 RHTS 8.21m
6      Tyler Smith 11 STORR 8.02m
7      Carter Sedgewick 11 WELB 8.00m
8      Evan Anderson 10 SJA 7.75m
[Top of Page] [Event List]

Event 55 BANTAM GIRLS Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 8.96 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Hailey Twigg 11 STORR 8.84m
2      Hailey Hart 11 WELB 7.99m
3      Teegan Whitney 11 GLEN 7.71m
4      Hannah Kerr 11 WELB 7.56m
5      Stella Cartmell 11 WELB 7.36m
6      Nicole Nelson 10 SJA 7.25m
7      Elise Voskamp 10 SJA 7.05m
8      Ashley Garofalo 11 JOYC 6.82m
[Top of Page] [Event List]

Event 56 ATOM BOYS Triple Jump
# LESAA:Zack Fedora Lord Strathcona 7.84 2004

NAME AGE TEAM MARK
1      Cohen Patry 9 WELB 7.14m
2      William McBratney 9 WELB 6.94m
3      Aaron Mumford 8 SJA 6.38m
4      Keelan Petty 9 GLEN 6.33m
5      Paddy Finn 9 WELB 6.32m
6      Zachary Bathurst 9 WELB 6.27m
7      Jackson Baldree 9 JOYC 6.08m
8      Bryce Black 8 SJA 5.76m
[Top of Page] [Event List]

Event 57 ATOM GIRLS Triple Jump
# LESAA:Katie Gordanier Joyceville 7.87 2002

NAME AGE TEAM MARK
1      Sadie Watkins-Southward 8 SJA 7.46m
2      Lola Kenny 9 STORR 7.35m
3      Kaleigh Oulton 9 WELB 7.01m
4      Amanda Francis 9 WELB 6.95m
5      Megan Duquette 8 SJA 6.76m
6      Emily Qi 8 SJA 6.28m
7      Oliva Delisle 8 SJA 6.15m
8      Kayla Gendron 9 WELB 5.81m
[Top of Page] [Event List]

Event 58 MIDGET BOYS Shot Put
# LESAA:Gavin Davis-Young Loughborough 13.85 2007

NAME AGE TEAM MARK
1      Maxim McAuley-Stone 13 WELB 9.92m
2      Jacob Lyons 13 GLEN 9.30m
3      Mark Perry 13 GLEN 8.99m
4      Ben Begbie 13 WELB 8.67m
5      Josh Armstrong 13 STORR 7.60m
6      Brandon Morris 13 STORR 7.51m
7      Ethan Wilman 13 JOYC 7.44m
8      Caleb Brooks 13 WELB 7.32m
[Top of Page] [Event List]

Event 59 MIDGET GIRLS Shot Put
# LESAA:Ashley Widmont Acadie 9.34 2006

NAME AGE TEAM MARK
1      Ophelia Vandermolen 13 LAS 9.23m
2      Miah Garofalo 13 JOYC 8.64m
3      Keirsten Luck 13 JOYC 7.90m
4      Chloe Howes 13 WELB 7.86m
5      Darcy Harris 13 GLEN 7.78m
6      JAINAY COSTA 13 RHTS 7.72m
7      Katie Duttle 13 GLEN 7.54m
8      Morgan Salter 13 STORR 7.35m
[Top of Page] [Event List]